reklama

HTC chce zvýšit podíl na trhu k 8-10 % a očekává zisky

HTC chce zvýšit podíl na trhu k 8-10 % a očekává zisky
2014-03-29T14:00:21+01:00
• 29. 3. 2014

Tchajwanská společnost HTC si na letošní rok před sebe postavila ne zrovna jednoduché cíle. Minulý rok nepřinesl příliš pozitivní zprávy, a to jak z pohledu finanční situace, tak ani z celkového podílu na celosvětovém trhu s chytrými telefony.

Čerstvě uvedená vlajková loď One (M8) může být jen prvním krokem k tomu, aby výrobce opět úspěšně najel do původních kolejí, kde byl konkurenceschopnějším a pravidelně dosahoval zisků. Ty dávaly společnosti šance na udržení se mezi giganty, jakými jsou Samsung, Sony nebo LG.

Peter-Chou-HTC-One_1

Generální ředitel a spoluzakladatel HTC, Peter Chou, jasně stanoval, že v dlouhodobém horizontu zvýší momentálně necelý 5% podíl na trhu na 8 – 10% hranici. To nebude zrovna jednoduchý úkol, pokud přihlédneme k záplavě zařízení, která většina výrobců chrlí v čím dál větším tempu. Nicméně HTC vidí reálné šance v kombinaci vyšších prodejů z nižších a středních tříd. Chou také potvrdil přípravu nositelného zařízení spolu s tabletem, který by se mohl stát referenčním zařízením pro Google.

V případě wearables lze očekávat představení vlastního řešení chytrých hodinek. Předsedkyně HTC, Cher Wang, sice očekává návrat k ziskovosti ve 2. čtvrtletí tohoto roku, ale společnost nyní akutně potřebuje vynaložit finanční prostředky na marketing, takže ještě bude zajímavé sledovat to, jak se s tím vyrovnají.

Zdroj: talkandroid.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim