reklama

Spreadtrum: nový výrobce procesorů z Šanghaje

Spreadtrum: nový výrobce procesorů z Šanghaje
2014-02-01T15:50:59+01:00
• 1. 2. 2014

Mezi výrobce čipových sad přichází nová společnost s názvem Spreadtrum, která si na úvod nevytyčila vysoké cíle, ale reaguje na nedávno zveřejněnou zprávu informující o očekávaném nárůstu prodejů cenově dostupných telefonů v Číně a Indii během tohoto roku. Čínský výrobce polovodičů se sídlem v Šanghaji tak představil svůj první jednojádrový procesor určený pro chytré telefony.

Spreadtrum logo

Procesor nesoucí označení SC7715 nabídne výrobcům podporu WVGA displejů (480 x 800 pixelů). Až 5megapixelový fotoaparát bude moci natáčet videa v HD kvalitě. Jádro Cortex-A7 s maximální frekvencí 1,2 GHz doplní grafický čip Mali-400. Ostatní vlastnosti počítají s podporu sítí WCDMA, HSPA+ nebo technologiemi, jako jsou GPS, WiFi, Bluetooth a FM rádio.

Tento hardwarový prvek následně přijde v několika verzích, které budou kompatibilní se sítěmi WCDMA, TD-SCDMA a EDGE. Prodejní cena by měla být pro výrobce chytrých telefonů velice nízká, což může zejména oslovit některé čínské firmy. Zda předpokládaný prodej 500 milionů zařízení v Číně a Indii přinese nějakou část podílu i Spreadtrumu, ukáže až konec roku, kdy se opět dočkáme různých statistik.

Zdroje: digitimes.com, spreadtrum.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim