reklama

Spreadtrum: nový výrobce procesorů z Šanghaje

Spreadtrum: nový výrobce procesorů z Šanghaje
2014-02-01T15:50:59+01:00
• 1. 2. 2014

Mezi výrobce čipových sad přichází nová společnost s názvem Spreadtrum, která si na úvod nevytyčila vysoké cíle, ale reaguje na nedávno zveřejněnou zprávu informující o očekávaném nárůstu prodejů cenově dostupných telefonů v Číně a Indii během tohoto roku. Čínský výrobce polovodičů se sídlem v Šanghaji tak představil svůj první jednojádrový procesor určený pro chytré telefony.

Spreadtrum logo

Procesor nesoucí označení SC7715 nabídne výrobcům podporu WVGA displejů (480 x 800 pixelů). Až 5megapixelový fotoaparát bude moci natáčet videa v HD kvalitě. Jádro Cortex-A7 s maximální frekvencí 1,2 GHz doplní grafický čip Mali-400. Ostatní vlastnosti počítají s podporu sítí WCDMA, HSPA+ nebo technologiemi, jako jsou GPS, WiFi, Bluetooth a FM rádio.

Tento hardwarový prvek následně přijde v několika verzích, které budou kompatibilní se sítěmi WCDMA, TD-SCDMA a EDGE. Prodejní cena by měla být pro výrobce chytrých telefonů velice nízká, což může zejména oslovit některé čínské firmy. Zda předpokládaný prodej 500 milionů zařízení v Číně a Indii přinese nějakou část podílu i Spreadtrumu, ukáže až konec roku, kdy se opět dočkáme různých statistik.

Zdroje: digitimes.com, spreadtrum.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim