Spreadtrum: nový výrobce procesorů z Šanghaje

Spreadtrum: nový výrobce procesorů z Šanghaje
2014-02-01T15:50:59+02:00
• 1. 2. 2014

Mezi výrobce čipových sad přichází nová společnost s názvem Spreadtrum, která si na úvod nevytyčila vysoké cíle, ale reaguje na nedávno zveřejněnou zprávu informující o očekávaném nárůstu prodejů cenově dostupných telefonů v Číně a Indii během tohoto roku. Čínský výrobce polovodičů se sídlem v Šanghaji tak představil svůj první jednojádrový procesor určený pro chytré telefony.

Spreadtrum logo

Procesor nesoucí označení SC7715 nabídne výrobcům podporu WVGA displejů (480 x 800 pixelů). Až 5megapixelový fotoaparát bude moci natáčet videa v HD kvalitě. Jádro Cortex-A7 s maximální frekvencí 1,2 GHz doplní grafický čip Mali-400. Ostatní vlastnosti počítají s podporu sítí WCDMA, HSPA+ nebo technologiemi, jako jsou GPS, WiFi, Bluetooth a FM rádio.

Tento hardwarový prvek následně přijde v několika verzích, které budou kompatibilní se sítěmi WCDMA, TD-SCDMA a EDGE. Prodejní cena by měla být pro výrobce chytrých telefonů velice nízká, což může zejména oslovit některé čínské firmy. Zda předpokládaný prodej 500 milionů zařízení v Číně a Indii přinese nějakou část podílu i Spreadtrumu, ukáže až konec roku, kdy se opět dočkáme různých statistik.

Zdroje: digitimes.com, spreadtrum.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat