reklama

Samsung neuhlídal specifikace u Galaxy Tab 4 7.0, 8.0 a 10.1

Samsung neuhlídal specifikace u Galaxy Tab 4 7.0, 8.0 a 10.1
2014-02-14T07:30:12+02:00
• 14. 2. 2014

Zahraniční server MySamsungPhones vypustil do světa téměř všechny informace týkající se 4. generace tabletů v produktové řadě Galaxy Tab, kterou Samsung evidentně oficiálně odhalí na blížícím se veletrhu MWC v Barceloně. Jihokorejský výrobce své největší tahouny v základní a střední třídě zařízení neušetřil od pár vylepšení, i když nepůjde zrovna o nic významného.

Samsung-Logo2

Původní 3. generaci nahradí nová trojice tabletů Galaxy Tab 4 s přívlastkem 7.0, 8.0 a 10.1, přičemž nedávno uvedený Galaxy Tab 3 Lite nadále zůstane jako jediný v patrnosti. V přiložených seznamech specifikací nedošlo k velkým změnám, tudíž v porovnání s předchozími verzemi nebude od věci zmínit pouze očekávané novinky.

Galaxy Tab 4 7.0 (SM-T235) nově poběží na čtyřjádrové procesoru s frekvencí 1,2 GHz. Interní paměť bude možné rozšířit paměťovou microSD kartou až o dalších 64 GB a kapacita baterie vzrostla na 4 450 mAh. Navíc se výrobci podařila srazit velikost konstrukce o pár mm dolů, ačkoliv tloušťka mírně povyrostla.

Galaxy Tab 4 7.0

Verze 8.0 (SM-T335) potěší totožným procesorem, jako v předchozím případě, ale 1,5GB operační paměť RAM tentokrát dostane pouze model s LTE modulem. U základního modelu se uživatelé budou muset spokojit s 1GB pamětí RAM. Rovněž interní paměť dokáže pracovat s paměťovou microSD kartou o velikosti 64 GB. Ochuzení lze zpozorovat u zadního fotoaparátu, kam si našla cestu jen 3megapixelová kamerka. Naopak přívětivou změnou prošla baterie, jejíž velikost bude 6 800 mAh. Hmotnost i v tomto případě dostala něco málo navrch, ale za to rozměry šly dolů.

Poslední Galaxy Tab 4 10.1 (SM-T535) také požene čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,2 GHz společně s 1,5GB pamětí RAM bez rozdílu. Podpora velkokapacitních microSD karet je samozřejmostí. Zadní fotoaparát nabídne větší 8megapixelové rozlišení, stejně jako přední 2MPx kamerka pro videokonference. Uživatelé pocítí výrazný úbytek hmotnosti, která dosahuje na 320 gramů, oproti původním 510 gramů. Výbavu všech tří novinek uzavře systém Android v nejnovější verzi 4.4 KitKat.

Galaxy Tab 4 8.0 Galaxy Tab 4 10.1 

Zdroj: talkandroid.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat