reklama

To nej z uplynulĂ©ho tĂ˝dne #6 – Chromecast je koneÄŤnÄ› plnohodnotnĂ˝ a konÄŤĂ­ patentovĂ© války

To nej z uplynulĂ©ho tĂ˝dne #6 – Chromecast je koneÄŤnÄ› plnohodnotnĂ˝ a konÄŤĂ­ patentovĂ© války
2014-02-09T14:40:35+01:00
• 9. 2. 2014

Facebook Paper

Největší sociální síť na světě uvedla další aplikaci pro smartphony. Ta se těší velkému zájmu a i samotné ohlasy jsou kladné. Bohužel je omezena na několik trhů. Naštěstí existuje návod, jak si ji nainstalovat i u nás.

Navíc se objevila jiná společnost, která si stěžuje na požití názvu Paper. Doporučuje Facebooku, aby si našel jiné pojmenování pro svou aplikaci.

Facebook-Paper

SDK pro Chromecast

PĹ™esnÄ› pĹ™ed tĂ˝dnem Google pĹ™edstavil vĂ˝vojářskĂ˝ balĂ­k pro jeho „kolĂ­k“ do televize. Na tuto událost ÄŤekalo nejen hodnÄ› vĂ˝vojářů, ale takĂ© majitelĹŻ malĂ©ho zařízenĂ­. PrvnĂ­ plody mĹŻĹľeme vidÄ›t v ObchodÄ› Play.

chromecast3

Sony a aktualizace smartphonĹŻ

Mnozí v naději vyhlížejí pozitivní zprávy o dostupnosti nové verze systému pro jejich smartphone nebo tablet. Bohužel tentokrát Sony ohlásilo, které modely již nedostanou další verzi systému Android.

sony-xperia-jelly-bean-updates

Patentové války končí?

První jsme se dozvěděli o tom, že Samsung podepsal patentovou dohodu s Ericssonem a následně i s Googlem. Ke konci týdne se podobná událost stala mezi výrobci Nokia a HTC.

Nokia-Lumia-925-versus-HTC-One

Google se pustil do aktualizacĂ­

Po delší dobÄ› se gigant z Mountain View rozhodl, Ĺľe provede trochu rozsáhlejší aktualizaci svĂ˝ch aplikacĂ­. AÄŤkoliv ve vÄ›tšinÄ› případĹŻ se jednalo o mĂ­rnĂ© Ăşpravy, tak jsme se doÄŤkali novinek u Google Map, Kiosku a takĂ© Google VyhledávánĂ­. To navĂ­c pĹ™ináší zmÄ›nu názvu pro launcher – Google Now Launcher.

google-apps-sphere-of-apps

Návrat iPhonu 4

Apple zřejmě vycítil příležitost pro obnovení výroby smartphonu iPhone 4, který byl uveden na trh v roce 2010. Hlavním cílem americké společnosti jsou rozvojové trhy. Odkaz

iphone4

iAndroid?

Steve Wozniak poskytl rozhovor jednomu internetovému magazínu, v kterém vyřkl celkem zajímavou myšlenku. Apple by měl adoptovat Android, díky čemuž by zaútočil na další trh. Steve v tom vidí potenciál, ale jak asi tušíte, k realizování této myšlenky asi nikdy nedojde. Odkaz

jonjailbreak6

HTC začne vyrábět nové produkty

Stále čekáme na správnou konkurenční bitvu mezi velikány mobilního průmyslu v oblasti nositelného příslušenství. Prozatím zde máme jen Sony a Samsung, přičemž můžeme započítat hojné množství menších výrobců. Ke konci roku by se mohla přidat i firma HTC.

htc

Flappy Bird konÄŤĂ­

Vývojář na svém Twitter účtu prohlásil, že v neděli 9. 2. 2014 bude hra smazána z obchodů s aplikacemi. Důvod není zcela jasný, ale z dřívějšího vyjádření pro jeden magazín lze usuzovat, že mediální tlak byl až příliš velký.

unnamed_result

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim