reklama

Launcher Themer stažen kvůli stížnosti Applu aktualizováno

Launcher Themer stažen kvůli stížnosti Applu [aktualizováno]
2014-02-11T06:28:36+01:00
• 11. 2. 2014

Minulý rok se objevil v Obchodě Play launcher Themer, který si prošel několika fázemi. V té první se jednalo o uzavřenou beta verzi. Bez pozvánky jste si nemohli vyzkoušet tuto novinku, ale následně jsme se dočkali i veřejného beta testování. Za celou dobu si launcher nasbíral obrovské množství uživatelů a těšil se kladným hodnocením.

V podstatě vše vypadalo dobře a nikoho by nenapadlo, že by se naskytly problémy. Bohužel dne 2. února byla aplikace stažena z Obchodu Play a vývojáři dostali oznámení od Googlu, v kterém je odůvodněno toto odstranění z obchodu.

Jedná se o porušení autorských práv společnosti Apple, která si stěžovala na nelegitimní využívání ikonek ve vzhledu „Seven“. Doslova se mělo jednat o porušení patentů. Vývojáři poměrně hbitě začali komunikovat s Applem a s Googlem, přičemž došlo na potřebné změny.

themer

Bohužel ani po více než sedmi dnech nedošlo k návratu do Obchodu Play.  Ashvin Dhingra, CEO a spoluzakladatel Themer, sdělil webu TechCrunch, že komunikace s Applem byla velmi příjemná a v podstatě se jim podařilo dojít k nějakému závěru. Navíc původní vzhled „Seven“ byl odstraněn. Bohužel si již stěžuje na komunikaci s Googlem, který zatím nedal jakékoliv vyjádření.

Ashvin Dhingra doplňuje, že  čekání na znovu schválení nemusí tedy trvat jen několik dnů, ale rovnou několik týdnů.

Aktualizováno:

Možná se jedná jen o náhodu, ale Themer je zpět v Obchodě Play. Je možné, že Google zareagoval na kritiku, ale k tomuto tvrzení nejsou důkazy. Ovšem vzniká otázka, jestli se tímto neotvírají vrátka pro další spory. Ostatně Themer není jedinou aplikací, která kopíruje vzhled jiného systému.

logo-app Themer: Launcher, HD Wallpaper MYCOLORSCREEN Zdarma ANDROID

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim