reklama

Google Glass lze hacknout pomocí Javascriptu

Google Glass lze hacknout pomocí Javascriptu
2014-02-10T22:02:43+01:00
• 10. 2. 2014

Brýle Google Glass se potýkají s prvním bezpečnostním problémem. Lze je totiž hacknout díky zneužití chyby v Javascriptu. To pak umožní útočníkovi spustit libovolný vlastní kód.

Amanda-Google-Glass-2-640x426

Zdroj této zranitelnosti sahá až do druhé poloviny loňského roku. Tehdy byla bezpečnostními výzkumníky objevena možnost zneužití chyby v Javascriptu v aplikacích kompilovaných na API Androidu 4.1 Jelly Bean. Konkrétně se jedná o funkci addJavascriptInterface ( ). Ta byla navržena k zpřístupnění Java kódu k Javascriptu s omezeném přístupem.  Avšak v API 16 a nižší to nefunguje tak, jak by mělo. Chcete-li této funkce využít, stačí aby aplikace použila funkci WebView a pak již jen spustila škodlivý kód přes zmiňovanou funkci.

Jelikož brýle Glass běží právě na Androidu 4.1 Jelly, funguje na nich i tato chybička, a to i na nejnovější verzi softwaru Google Glass XE12. Uvidíme, zda ji Google do finální prodejní verze zacelí.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim