reklama

iAndroid? Apple by měl adoptovat systém od Googlu, říká Wozniak

iAndroid? Apple by měl adoptovat systém od Googlu, říká Wozniak
2014-02-07T06:10:58+01:00
• 7. 2. 2014

Když se řekne Android, mnohým se vybaví společnost Google a jiní výrobci. Ovšem nikoho by ještě donedávna nenapadla Nokia, která má údajně připravovat model Normandy s Androidem. Na trhu jsou firmy, které si nikdo nedokáže představit, že by měly v nabídce zařízení se systémem od Googlu. Samozřejmě myslím Apple.

Steve Wozniak stál u zrodu jablečné společnosti, ale dnes s touto firmou již nemá nic společného. I tak se jeho názory objevují v médiích a někdy nejde daleko ke kritice. Webu Wired poskytl velmi zvláštní rozhovor, v kterém se vyjádřil na nejrůznější témata, ale jedno nemohlo být nepovšimnuto.

jonjailbreak6

Přímo uvedl, že by Apple měl adoptovat systém Android a zaútočit svými zařízeními na tomto trhu. Dodává, že společnost má co nabídnout a v mnohých ohledech by neměla konkurenci. Příkladem by měla být třeba preciznost. Samozřejmě se jedná o takřka nepředstavitelnou záležitost, že by se objevil iPhone s Androidem.

Steve zároveň říká, že se nejedná o nic nemožného. Android je volně dostupný a klidně by Apple mohl jít cestou Amazonu. Takové zařízení by nemělo aplikace a služby od Googlu a bylo by vybaveno ekosystémem Applu. Takže by vznikl iAndroid.

Nad celým rozhovorem se můžeme jen usmívat, neboť je jasné, že se nikdy nic podobného nestane. Na druhou stranu by tak Apple mohl uštědřit citelnou ránu třeba Samsungu.

Zdroj: wired.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim