reklama

Apple je žalován kvůli procesoru Apple A7

Apple je žalován kvůli procesoru Apple A7
2014-02-06T17:20:22+01:00
• 6. 2. 2014

Organizace Wisconsin Alumni Research Foundation na Wisconsinské universitě soudí Apple kvůli použité technologii v procesoru Apple A7. Ten si Apple sám navrhnul a vyrábí ho pro něj Samsung. Podle výzkumné organizaci na Wisconsinské univerzitě Apple porušil patent, který údajně zvyšuje „účinnost a výkon současných počítačových procesorů.“

a7-apple

Jádrem věci je přesněji americký patent č. 5781752, který se jmenuje „Table Based Data Speculation Circuit for Parallel Processing Computer“ (Tabulkově založený datový obvod pro paralelní zpracování v počítači). Lidé stojící za touto technologií tvrdí, že je to významný milník v oblasti počítačové mikroprocesorové architektury. Ti dále tvrdí, že si Apple nemohl patentu nevšimnout, protože byl citován v novějších patentech, které měly již něco společného s jablečnou společností.

Procesor Apple A7 je již v několika zařízeních – iPhonu 5s, iPadu Air a iPadu mini s Retina displejem, a tak uvidíme, jak se Apple k této žalobě postaví. Než se ale dozvíme výsledek sporu, uplyne zřejmě ještě spoustu času. Žalující společnost není údajně žádný patentový troll a patenty s technologií opravdu vyvinula. Avšak i navzdory tomu to vypadá, že si chce na sporech trochu přivydělat.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim