reklama

Apple zabírá jen 7% podíl na trhu v Číně

Apple zabírá jen 7% podíl na trhu v Číně
2014-02-22T10:30:08+01:00
• 22. 2. 2014

Na výrazný vzestup tržního podílu v Číně stále společnost Apple čeká. Nedávný obchod s největším čínským operátorem, kterému měl kalifornský výrobce dodat větší množství svých zařízení, se zatím v číslech nepromítá. Předpokládaný nárůst můžeme očekávat až v následujícím čtvrtletí. Dle poslední zveřejněné statistiky za 4. kvartál roku 2013 si Apple moc dobře nevede v tomto koutu světa.

5180376-apple-logo

V posledním čtvrtletí loňského roku skončil Apple na 5. pozici mezi výrobci chytrých zařízení se 7% podílem. Oproti předchozímu kvartálu tak evidují pouze 1% vzestup, i když šlo o první čtvrtletí, kdy byl v prodeji nejnovějších iPhone 5s s 5c. Letos můžou očekávat souboj s Xiaomi, který ze 6. místa bude útočit na jejich umístění, a to zdvojnásobením prodejních čísel na hranici 40 milionů kusů zařízení.

„Xiaomi stále roste, v určitém okamžiku by mohlo přijít do první pětky ve vývoji růstu,“ řekl Melissa Chou, analytik IDC.

Následně první pozici zaujímá jihokorejský Samsung s 19% podílem a druhé místo s 13% podílem patří Lenovu posíleném Motorolou. O třetí místo lze ještě očekávat přetahovanou, nicméně třetí místo s 11 % zabírá společnost Coolpad. V závěsu se drží čtvrtý Huawei s 10% podílem na trhu.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim