reklama

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T1C – malý velký počítač recenze

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T1C – malý velký počítač [recenze]
2014-02-02T12:11:59+01:00
• 31. 1. 2014

Máme tady dalšího zástupce z rodiny Ativ. Do této rodiny patří všechna možná zařízení – od mobilních telefonů až po notebooky, které mají systém od firmy Microsoft. Já měl možnost zkusit si malý, ale naopak velmi výkonný tablet s plnohodnotným Windows 8.

OBSAH BALENÍ

Došla mi obrovská bílá krabice, s velkým nápisem Samsung a také s fotkou tohoto zařízení. Ihned po otevření krabice se mi ukázal. Tablet s velkým displejem. Pod tímto zařízením nalezneme klávesnicový dok, který mě bohužel také zklamal. Více o doku se dočtete níže. Samozřejmostí je nabíječka a nějaké ty manuály.

DSC_0286

V balení mě však překvapila jedna věc. Jedná se o hadřík na čištění. Samsung si asi myslí, že zařízení se bude často špinit, a tak že ho budeme muset utírat. Bohužel, spíše ale bohudík, jsem tento hadřík ani nepotřeboval, jelikož se mi nezdálo, že by se tablet či klávesnicový dok nějak zvlášť špinil. Bohužel jsem se nedočkal nějakých sluchátek, která jsem aspoň trochu očekával. Také jsem si musel sám dokoupit redukci z microHDMI na obyčejné HDMI. Myslím si, že při takové ceně by se tyto věci k tabletu dodávat mohly.

KONSTRUKCE & DESIGN

Tablet je vyroben z plastu, a tak je jasné, že se bude na velkých částech prohýbat. Přesněji mluvím jen o zádech. Trochu se prohýbají, ale musím uznat, že je to pouze, když zatlačím opravdu účelně. Na bocích se nic neprohýbá ani nevrže a na přední straně je ochranné sklo, které překrývá i displej, funguje, jak má. Pokud se podíváme na stránku designu, můžete se spolehnout na obvyklý zaoblený vzhled, který firma často Samsung používá. Na stranách tabletu pouze vyčnívají tlačítka a zadní fotoaparát, jinak vše na sebe doléhá, a nic tedy nějak zvlášť netrčí.

DSC_0268

Na přední straně najdeme kapacitní dotykový LED displej o velikosti 11.6 palců s rozlišením FullHD (1920×1080). Po jeho stranách najdeme dva stereo reproduktory. Pod displejem nalezneme malé Windows tlačítko, které nám pomáhá s ovládáním, když tablet používáme bez klávesnicového doku. Nad displejem je 2MPx kamerka pro videohovory a další senzory, například na automatické nastavování jasu displeje.

DSC_0262

Na horním boku tabletu je jeden velký výdech větráku. Dále tam najdeme sloty na microSD kartu a pro microSIM kartu, který se objevuje pouze ve verzi s 3G modulem. Také je tady USB třetí generace, které je jako jediné na tabletu. Vedle něj jsou dvě tlačítka. Jedno funguje pro zamknutí otáčení a druhé je na vypnutí/zapnutí tabletu. Mezi nimi je jedna modrá LED dioda, která svítí v případě zapnutého tabletu. Následně je tam 3.5mm konektor pro sluchátka a také dva mikrofony.

DSC_0249 DSC_0250

Na levém boku je pouze kolíbka hlasitosti a výstup na microHDMI. Na druhé straně najdeme pouze jednu věc a tou je stylus. Musím uznat, že stylus jsem používal málokdy, a dokonce i to mě štvalo. Systém totiž ukazuje potom o něco málo výše, než ťuknete stylusem, a tak se musíte dotýkat níže, než tlačítko doopravdy je. Jediné, kde vše fungovalo, jak má, bylo psaní na klávesnici.

DSC_0251

Na spodním boku tabletu je zdířka na napájení a třináctipinový konektor, přes který se tablet připojí ke klávesnicovému doku. Také jsou zde dvě zdířky, na kterých tablet drží. Můžete si to představit jako malý, ale silný háček. Na zadní straně toho už tolik nenajdeme. Jediná důležitá věc je fotoaparát, který nemá u sebe ani přisvětlovací diodu, takže je vhodné fotit či nahrávat videa pouze za dobrých světelných podmínek. Stejně si myslím, že tabletem se mají pořizovat pouze momentky, a tak jsem moc často tuto funkci ani nepoužil. Dále na zadní straně nalezneme nápis Samsung a různé nálepky a nápisy týkající se toho, co tablet obsahuje. A samozřejmě další výdechy ventilátoru tabletu.

DSC_0280

HARDWARE

Výkon dodává dvoujádrový procesor i5 s frekvencí 1.7 GHz. U těchto procesorů funguje takzvaná funkce Turbo Boost, která zvedá frekvenci procesoru až na 2.6 GHz. Operační paměť DDR3 je o velikosti 4 GB a grafická karta je od stejné firmy jako procesor. Přesněji mluvím o modelu Intel HD Graphics 4000, která oddává dostatečný výkon i pro méně náročné hry.

DSC_0275

Uživatelská paměť je na SSD disku, který pojme až 128 GB vašich dat (samozřejmě odečtěte systém a další předinstalované aplikace). Již podle udaných technických parametrů můžete odhadovat, co vše tento tablet zvládne. Je toho hodně, ale samozřejmě nepočítejte s nějakým extra hraním. Výkon dostačuje na starší či méně náročné hry, ale i tak jsem si užil spoustu zábavy. Osobně bych si představoval větší SSD disk, který vás na tabletu tak trochu omezuje. Samozřejmě že existují různé cloudy, ale přece jen je o něco lepší mít vše u sebe.

SOFTWARE

Přímo o software nemusím asi ani mluvit. Když mi tablet přišel, byl zde nainstalovaný systém Windows 8. Asi za dva týdny přišla aktualizace o velikosti 3.6 GB, která změnila druhé číslo – Windows 8.1. Radši bych napsal něco málo o předinstalovaných aplikacích.

Jednou ze dvou aplikací je aplikace AllShare. Jedná se o spojení dalších Samsung zařízení a sdílení různých souborů či i například vzdálené ovládání. Myslím si, že kdo držel nějaké to zařízení od této firmy, tuto službu zná. Druhou aplikací je takzvaný SW Update. Jednoduchá a dobře použitelná aplikace, která vám zjednoduší aktualizace systému například notifikacemi.

KLÁVESNICOVÝ DOK

Klávesnicový dok potěší, ale zároveň zamrzí. Jeho funkce je více méně jasná už z názvu. Dok je vyroben z hliníku a je velmi tenký. Uchovává v sobě další dva plnohodnotné USB 3.0 výstupy. Klávesnice je velice povedená a mezi tlačítka jsou poměrně dobře zakomponovány mezery. Takže vám do klávesnice nenapadá prach, ale ani drobky. Je jasné, že při tak malé velikosti chybí numerická klávesnice. Na tento nedostatek jsem si však poměrně rychle zvykl, a proto jsem neměl žádný velký problém.

DSC_0242

Bohužel už na začátku minulého odstavce jsem psal, že dok i zamrzí. To je způsobeno absencí další baterie. Bohužel se v tomto doku nenachází tedy žádná baterie, a tedy počítejte spíše se ztrátou energie. Jak tablet, tak i tento dok má zdířku na napájení, proto můžete tablet nabíjet s klávesnicí. Sklon tabletu v doku je malý. Bohužel chápu, že pant, který drží tablet, více otevřít nejde, ale za častého používání si na tento „problém“ zvyknete a budete vědět, že je lepší si ho dát dále od sebe, než ho mít přímo u těla.

Dok má ještě dvě malé nevýhody. Moc bych byl rád, kdyby byl o něco těžší, jelikož když tablet dáte na stůl, občas má tendenci se převracet. A druhou poslední nevýhodou, kterou jsem našel, je to, že tablet nejde v tomto doku obrátit. Klávesnicový dok by bylo dobré používat i jako stojánek. Bohužel to úchyty nedovolují.

FOTOAPARÁT A UKÁZKOVÉ FOTOGRAFIE

Jak už jsem psal výše, přední 2MPx kamerka je určena pro videohovory. Na zádech tabletu však nalezneme ještě druhou čočku. Tahle 5MPx čočka je chráněna malým kovovým rámečkem. Oba dva fotoaparáty mají stejné rozlišení. Mluvím o 1280 x 720 pixelů, a teoreticky se můžete tedy těšit na HD video. Bohužel kvalita videa je špatná a s HD rozlišením se nedá ani srovnávat.

 

WIN_20131112_164406 WIN_20131112_164611

WIN_20131112_164823 WIN_20131112_164935

ZÁVĚR

Kdybych mohl, tablet bych nevrátil. Bohužel jeho pořizovací cena je příliš vysoká. Avšak za hodně peněz hodně muziky, a to o tomto tabletu platí dvojnásob. Plně ho využijete jako plnohodnotný notebook, který bohužel nezvládne všechny náročnější hry. Pokud ho ovšem budete používat jako zápisník a občasný zdroj zábavy, plně postačí tomuto účelu. Zařízení hlavně doporučuji mladší generaci, například studentům, jelikož starší uživatelé budou bojovat s malou velikostí znaků a s malou velikostí klávesnice.

DSC_0271

Za zapůjčení Samsungu ATIV Smart PC Pro 700T1C pro účely této recenze děkujeme obchodu Alza.cz, kde jej můžete zakoupit za prodejní cenu 29 361 Kč s DPH .

alza

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim