reklama

BlackBerry: nový OS 10.2.1 a BBM brzy i pro Gingerbread

BlackBerry: nový OS 10.2.1 a BBM brzy i pro Gingerbread
2014-01-31T11:00:26+01:00
• 31. 1. 2014

Majitelé nejnovějších telefonů od BlackBerry po řadě negativních zpráv o stavu kanadského výrobce můžou mít konečně také důvod k radosti. Kromě rapidně rostoucího rozmachu podnikového softwaru BES přichází s významnými změnami nově uvolňovaná aktualizace systému na verzi 10.2.1. Ke všemu navíc se majitelé zařízení s Androidem ve verzi 2.3 Gingerbread rovněž dočkají aplikace BBM. Tolik žhavých novinek v tak rychlém sledu si nemohlo BlackBerry odpustit.

BlackBerry

Nejocenitelnějším vylepšením z řad uživatelů je změna instalace aplikací od Androidu, které BlackBerry OS podporuje od verze 10. Doposud musela být aplikace s příponou .apk převáděna do souboru .bar přes přímo určený emulátor. Nyní po provedené aktualizaci si zařízení snadno poradí přímo s .apk souborem ve webovém prohlížeči nebo správci souborů, čímž odpadá potřeba emulace.

I když přítomnost plnohodnotného obchodu Play od Googlu by u BlackBerry ocenila většina uživatelů, tak ti i nadále zůstávají odkázání na alternativní zdroje. Samotná aktualizace je již celosvětově uvolněna prostřednictvím OTA.

Seznam novinek v BlackBerry OS 10.2.1:
– Možnost ztlumení vyzvánění nebo zaslání zpětné odpovědi u příchozích hovorů
– Podpora SMS a emailových skupin
– Přijatou zprávu na uzamčené obrazovce otevřete klepnutím na oznámení
– Odemykání pomocí obrázku
– Vlastní nastavení rychlého menu
– Možnost uložení webových stránek pro offline čtení
– Možnost automatické aktualizace softwaru po připojení k WiFi sítí
– Podpora FM rádia u Z30, Q10 a Q5

BlackBerry OS 10.2.1 BlackBerry OS 10.2.1 - rychlé menu

Druhá potěšitelná zpráva pochází z BlackBerry blogu, která odhaluje přípravu aplikace BBM pro majitele zařízení se systémem Android ve verzi 2.3 Gingerbread. Ta se momentálně nachází v betatestování, čímž se snaží promptně reagovat na poptávku. Android 2.3.3-2.3.7 momentálně zaznamenává 21% podíl mezi ostatními verzemi, kde doposud BBM podporoval pouze Android 4.0 a výše.

Jestli aplikace bude podporovat funkce BBM Voice, BBM Channels a BBM Video není zatím známo. Kažodpádně BlackBerry počítá se skokovým růstem počtem uživatelů už v příštím měsíci, kdy má aplikace přijít v oficiální podobě.

BBM Android 2.3

Zdroje: blogs.blackberry.com, blogs.blackberry.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim