reklama

BlackBerry: nový OS 10.2.1 a BBM brzy i pro Gingerbread

BlackBerry: nový OS 10.2.1 a BBM brzy i pro Gingerbread
2014-01-31T11:00:26+02:00
• 31. 1. 2014

Majitelé nejnovějších telefonů od BlackBerry po řadě negativních zpráv o stavu kanadského výrobce můžou mít konečně také důvod k radosti. Kromě rapidně rostoucího rozmachu podnikového softwaru BES přichází s významnými změnami nově uvolňovaná aktualizace systému na verzi 10.2.1. Ke všemu navíc se majitelé zařízení s Androidem ve verzi 2.3 Gingerbread rovněž dočkají aplikace BBM. Tolik žhavých novinek v tak rychlém sledu si nemohlo BlackBerry odpustit.

BlackBerry

Nejocenitelnějším vylepšením z řad uživatelů je změna instalace aplikací od Androidu, které BlackBerry OS podporuje od verze 10. Doposud musela být aplikace s příponou .apk převáděna do souboru .bar přes přímo určený emulátor. Nyní po provedené aktualizaci si zařízení snadno poradí přímo s .apk souborem ve webovém prohlížeči nebo správci souborů, čímž odpadá potřeba emulace.

I když přítomnost plnohodnotného obchodu Play od Googlu by u BlackBerry ocenila většina uživatelů, tak ti i nadále zůstávají odkázání na alternativní zdroje. Samotná aktualizace je již celosvětově uvolněna prostřednictvím OTA.

Seznam novinek v BlackBerry OS 10.2.1:
– Možnost ztlumení vyzvánění nebo zaslání zpětné odpovědi u příchozích hovorů
– Podpora SMS a emailových skupin
– Přijatou zprávu na uzamčené obrazovce otevřete klepnutím na oznámení
– Odemykání pomocí obrázku
– Vlastní nastavení rychlého menu
– Možnost uložení webových stránek pro offline čtení
– Možnost automatické aktualizace softwaru po připojení k WiFi sítí
– Podpora FM rádia u Z30, Q10 a Q5

BlackBerry OS 10.2.1 BlackBerry OS 10.2.1 - rychlé menu

Druhá potěšitelná zpráva pochází z BlackBerry blogu, která odhaluje přípravu aplikace BBM pro majitele zařízení se systémem Android ve verzi 2.3 Gingerbread. Ta se momentálně nachází v betatestování, čímž se snaží promptně reagovat na poptávku. Android 2.3.3-2.3.7 momentálně zaznamenává 21% podíl mezi ostatními verzemi, kde doposud BBM podporoval pouze Android 4.0 a výše.

Jestli aplikace bude podporovat funkce BBM Voice, BBM Channels a BBM Video není zatím známo. Kažodpádně BlackBerry počítá se skokovým růstem počtem uživatelů už v příštím měsíci, kdy má aplikace přijít v oficiální podobě.

BBM Android 2.3

Zdroje: blogs.blackberry.com, blogs.blackberry.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat