reklama

Google má obrovské plány s Nest – objeví se smartphone?

Google má obrovské plány s Nest – objeví se smartphone?
2014-01-31T14:49:00+02:00
• 31. 1. 2014

Jedna spekulace střídá jinou, a jak se zdá, vše má nějakou spojitost s prodejem Motoroly. Nesmíme opomenout dřívější obchod, když si Google koupil firmu Nest, která se na trhu prosadila díky svým termostatům a detektorům kouře. Již několik internetových médií psalo, že ve skutečnosti Google může vydělat díky Nest doslova miliardy.

nest-and-chrome.jpg.662x0_q100_crop-scale

Web TechCrunch získal informace, že Google má obrovské plány s novou firmou pod křídly. Rozhodně se nechtějí zastavit u nějakých malých zařízeních pro domácnosti. Dokonce ani nejde o termostaty, ale spíše o samotný tým, který vede Tony Fadell. Je považován za otce iPodů u Applu. Při zakládání své firmy vzal s sebou od jablečného giganta i několik inženýrů a sestavil výborný tým. To byl asi hlavní cíl Googlu.

TechCrunch dodává, že v podstatě tým kolem Fadella získává přístup k takřka neomezeným zdrojů. Měl by vést v podstatě hlavní hardwarovou divizí v Mountain View, což nás přivádí na celkem zajímavé myšlenky a úvahy. Možná se nakonec nová divize nezaměří jen na kouřové detektory, ale mohlo by se začít pracovat na jiných zařízeních. Šušká se o smartphonech a tabletech.

Tyto informace jsou ale vysoce spekulativní a nemáme k nim jakýkoliv náznak. Na druhou stranu Google asi nechce bránit člověku, který je považován za otce iPodů, jež udělaly přímo díru do světa ve své době.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat