reklama

Microsoft zaplatí 2,6 miliardy dolarů Samsungu, Huawei, Sony a dalším

Microsoft zaplatí 2,6 miliardy dolarů Samsungu, Huawei, Sony a dalším
2014-01-16T06:25:45+01:00
• 16. 1. 2014

Není žádným tajemstvím, že Microsoft se snaží lobovat u výrobců smartphonů, aby používali jeho mobilní operační systém Windows Phone. Dokonce ke konci minulého roku se objevila informace, že by společnost z Redmondu měla vyplatit finanční obnos Samsungu, aby se opět pustil do výroby mobilů s WP.

Už nyní se ukazují náznaky, že korejský výrobce připravuje novinku se systémem od Microsoftu. Mělo by se jednat o zařízení s Full HD displejem, ale zatím si asi počkáme nějakou dobu, než dojde k představení.

Zároveň se v tomto týdnu objevila informace o tom, že Microsoft hodlá vyplatit 2,6 miliardy dolarů různým výrobcům. Oficiálně by se mělo jednat o investici na podporu vývoje, ale ve skutečnosti se dá takové financování považovat za úplatek, který povede k novým modelům s Windows Phone.

04_windows-phone-money

O tomto se zmiňuje Eldar Murtazin, který je pro mnohé výrobce přítěží, jelikož zveřejňuje informace předběžně. Přímo se na svém Twitter účtu zmiňuje o jednotlivých částkách.

Samsung by měl obdržet 1,2 miliardy dolarů, což vlastně potvrzuje dřívější spekulace. Na své si přijde u Huawei, který by měl obdržet 0,6 miliardy dolarů. Nováčkem je společnost Sony, která si bude moci údajně připsat k zisku 0,5 miliardy. Ostatní výrobci jsou nám skryti, ale do nich Microsoft investuje 0,3 miliardy dolarů.

Kromě hlavního výrobce WP zařízení, kterým je Nokia, se do tohoto segmentu asi pustí více společností.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim