reklama

Google koupil DeepMind – cílem je vylepšení umělé inteligence

Google koupil DeepMind – cílem je vylepšení umělé inteligence
2014-01-27T18:46:10+01:00
• 27. 1. 2014

Google velmi rád nakupuje jiné společnosti, jelikož se jedná mnohdy o levnější způsob, jak získat nové technologie. V některých případech nejde ani tak o nějaký produkt, jako spíš o talenty. Dnes bylo potvrzeno, že další součástí gigantu z Mountain View bude firma DeepMind.

deepmind

Zakladatelem DeepMind je Demis Hassabis, jenž se sám zabývá neurovědou a umělou inteligencí. Firma existuje teprve tři roky a zaměstnává na padesát lidí, jenž se zaměřují na AI (artificial intelligence) – umělou inteligenci. Web Re/Code uvedl, že se jednalo o poslední nezávislou společnost v této oblasti, která mohla konkurovat Googlu, Facebooku, Baidu a jiným.

V současnosti se DeepMind zabývá simulacemi, e-komercí a hrami. Odhaduje se, že by v rámci Googlu mohla napomoci učícím se algoritmům a hlavně s novou divizí robotů. Google sice potvrdil uzavření obchodu, ale již se nevyjádřil k samotné ceně. Ta by se měla pohybovat mezi 400-500 milióny dolarů. Údajně jednání vedl sám Larry Page a zřejmě souhlasil i s podmínkou o ustanovení komise, která bude hlídat využití technologií a algoritmů, aby nedošlo k zneužití.

Zdroj: recode.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim