reklama

Apple prý pracuje na konkurenci Google Wallet

Apple prý pracuje na konkurenci Google Wallet
2014-01-28T06:28:13+01:00
• 28. 1. 2014

Dle The Wall Street Journal společnost Apple údajně pracuje na službě, pomocí které bychom platili v obchodech přes mobilní zařízení s operačním systémem iOS. Tím by chtěl konkurovat službám, jako je Google Wallet či i PayPal, které tu dnes již běžně na konkurenčních platformách fungují.

Apple-to-install-NFC-payment-system-in-their-retail-stores-550x275

Momentálně nepadlo žádné slovo o tom, kdy bychom se takové služby mohli dočkat. Údajně by však mohla být integrována v rámci iOS 8. Dle zprávy se úkolu vybudovat mobilní platby chopil Jennifer Bailey, který stojí také za online Apple Story. K nové službě by mohl Apple teoreticky využít i všechny iTunes účty, které jsou spojeny s kreditními kartami. Těch má již 575 milionů.

Již v roce 2012 se spekulovalo o spuštění podobné služby, avšak dočkali jsme se pouze aplikace Passbook, která uchovává kupóny a věrnostní karty. Uvidíme, co nám ukáže Apple letos a zda se třeba dočkáme integrace NFC v budoucím platebním systému či obdobné metody.

Zdroj: pocket-lint.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim