reklama

Samsung podepsal s Googlem a Ericssonem patentové dohody

Samsung podepsal s Googlem a Ericssonem patentové dohody
2014-01-27T17:53:57+01:00
• 27. 1. 2014

Samsung a Google podepsali dlouhodobé partnerství, ve kterém se podělí o své patentové portfolio. Dohoda se týká současných a budoucích patentů v průběhu následujících 10 let.

Snímek obrazovky 2014-01-27 v 7.57.11Partnerství se rozloží na široké spektrum technologií a obchodních oblastí. Vzhledem k době trvání spolupráce je jisté, že se rozšíří i mimo mobilní produkty. Domácí zařízení jsou na vrcholu seznamu nových zájmů společnosti Google (viz. nedávná akvizice firmy Nest). Ambice jsou vysoké a Samsung je ideální jakožto dlouhodobý leader.

Mimo to jsme se dozvěděli, že Samsung podepsal ještě jednu dohodu se společností Ericsson. Opět se jedná o patenty a licence, ale v tomto případě jsou ve hře technologie GSM, 3G a LTE. Ačkoliv mezi oběma společnostmi vládly soudní spory, tak se zřejmě vše zamázne částkou 650 miliónů dolarů, jenž získá Ericsson.

Na obě události se dá nahlížet různě, ale tak trochu to vypadá, jakoby se Samsung chystal na další patentové války. Uvidíme, jestli se dané patenty objeví ve sporech s Applem.

Zdroje: gsmarena.com, androidauthority.com

reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim