reklama

Aukce o volné kmitočty odstartována – dočkáme se nového operátora?

Aukce o volné kmitočty odstartována – dočkáme se nového operátora?
2013-11-11T10:48:30+02:00
• 11. 11. 2013
1

ČTÚ ohlásilo prostřednictvím zprávičky na Twitteru, že aukce o volné kmitočty byla odstartována. Nyní se vše bude projednávat za zavřenými dveřmi a budeme netrpělivě čekat na samotné výsledky. V současnosti se aukce účastní 5 subjektů, mezi kterými došlo v poslední době k několika změnám.

Screenshot_16

Například Telefónica O2 (ČR/SR) bude částečně vlastněna finanční skupinou PPF, ale čeká se potvrzení odkupu evropskými orgány. Další dva mobilní operátoři jsou T-Mobile a Vodafone, přičemž jsou do aukce zapojeny i nové společnosti v podobě Sazky a Revolution Mobile.

Nyní samozřejmě bude záležet i na ČTÚ, jestli nedojde ke stejnému fiasku jako minule. Tehdejšímu předsedovi skončil mandát a nyní tuto funkci převzal Jaromír Novák.

Nyní je příliš brzy na to, abychom mohli odhadnout výsledek aukce. Ovšem současní operátoři nečekají na nové frekvence a pouštějí se do budování LTE na frekvencích, které již mají. O2 se snaží od začátku roku, T-Mobile již rozehrál marketingovou kampaň a Vodafone chce za rok pokrýt až 90 % území.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

No doufám že přijde čtvrtý operátor..i kdyby byl ještě dražší než sou ti tři..aspoň bude větší sranda..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim