Nové automobily Hyundai a Kia dostanou navigaci od Googlu

Nové automobily Hyundai a Kia dostanou navigaci od Googlu 2013-10-29

Do automobilového průmyslu míří operační systém Android, respektive speciální navigační systém založený na této platformě od společnosti Google. Podle sdělovacích prostředků v Jižní Koreji automobilky Hyundai a jeho 32,8% dceřiná společnost Kia Motors nasadí jako první na světě navigační systém na bázi Androidu do svých chystaných automobilů.

Hyundai a Kia Motors

Systém Android AVN (audio a video navigace) přijde do ‚‚chytrých‘‘ aut ještě koncem letošního roku. Prvními modely bude Hyundai Genesis a Kia Soul, přičemž přesné datum kolem jejich dostupnosti na trzích prozatím nebylo zveřejněno. Následně bude technologie k dispozici ve všech nových vozech, které automobilky uvedou v příštím roce, a to buď již v přeinstalované verzi či pozdější aktualizaci.

Uživatelé můžou počítat s připojením svého chytrého telefonu nebo tabletu běžícím na operačním systému Android k automobilu nebo vlastním obchodem nabízející různé aplikace. Nicméně zda půjde přímo o Google Play, není doposud známo.

Nakonec zajímavosti je, že systém Android AVN majitelům dovoluje díky telematickým funkcím dálkově ovládat vozidlo přes Wi-Fi a modem. Jaké možnost dálkové ovládání přináší, taktéž nebylo bohužel upřesněno.

KategorieAndroid
Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo necelých 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry, ale nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot, LG G Watch R a Lumii 635.

Kagliostro Naostro

24. 10. 2013, 14:22:00
reply

Zloději se zase pomějou.