reklama

Hugo Barra a Lei Jun: Jaké jsou jejich mezinárodní plány?

Hugo Barra a Lei Jun: Jaké jsou jejich mezinárodní plány?
2013-10-28T11:50:29+02:00
• 28. 10. 2013

Mezinárodní konference Global Mobile Internet byla svědky vzácné návštěvy, kde čínskou společnost Xiaomi zastupovala dvojice Lei Jun a po jeho boku se překvapivě také objevil Hugo Barra. Jakožto start-up firma v hodnotě 10 miliard dolarů sklízela už od svého prvopočátku velké úspěchy, takže pouhé 3 roky stačily k dosažení prvního zisku.

Xiaomi

Výrobce zároveň nedávno přitáhl velmi významnou osobu, kterou byl Hugo Barra z Googlu. Ten dostal za úkol uvést zařízení i na mezinárodní trh. Oba ve svém projevu zatrhli spekulace kolem vstupu na mobilní trh v USA, jelikož nechtějí nic uspěchat, ale zároveň je těší obrovský zájem. Ve svých plánech často padala přirovnání ke společnosti Amazon, i když se může cítit jako Apple, akorát vrátka k výrobním tajemstvím zůstávají více otevřená a přijímají různé návrhy.

Návrhy má na starost produktový manažer, který jej v případě výborného nápadu přinese inženýrům na stůl, a ti s nimi další týdny pracují. Společnost se také netají tím, že většina jedinečných vlastností pochází z uživatelských návrhů nežli z hlavy produktového manažera. Lei Jun srovnání jejich modelů MI3, MiTV či MIUI s Applem vysvětlil prodejními ceny, kde je Xiaomi drží blízko výrobním nákladům.

Global Mobile Internet

Jedním z posledních zajímavých bodů byl ten, kdy se oba vystupující zavázali k zachování 100% kompatibility s operačním systémem Android od Googlu, na němž je mimo jiné uživatelské rozhraní MIUI založeno. Nicméně podle neoficiálních informací z Číny v současné době Xiaomi údajně pracuje na vlastním konkurenčním operačním systému s názvem Mios, jehož uvedení můžeme očekávat na některém připravovaném zařízení.

Xioami Mi3

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim