reklama

Nové čipy od Rockchipu budou podporovat 4K displeje

Nové čipy od Rockchipu budou podporovat 4K displeje
2013-10-28T10:30:53+02:00
• 28. 10. 2013

Vedení čínské společnosti Rockchip potvrdilo dlouho probírané informace týkající se připravovaného mikročipu. Výrobce skutečně pracuje na nové generaci čtyřjádrového procesoru, který by měl být nejen výkonnější, ale zároveň bude v sérii následovat současný model RK3188. Ačkoliv byl Rockchip v poslední době hodně zastiňován Mediatekem, i on se dočkal integrace s věhlasnými firmami.

Rockchip

V letošním roce procesory od Rockchipu například úspěšně využila společnost HP, kdy jej vložila do modelu Slate 7. Nicméně nyní čínský výrobce oznámil své další plány ohledně čipové sady s označením RK32xx. Na první pohled vypadají velmi konkurenceschopné. Chystaná řada procesorů bude podporovat 4K displeje, což přesněji znamená rozlišení 3840 x 2160 pixelů.

Čipsety dostanou 4 jádra, která dosáhnou frekvence až 1,8 GHz při výrobní technologii 28nm. Samotná jádra budou založena na architektuře Cortex A12, přičemž grafický čip Mali T624 zvládne přehrávání 4K videa s podporou DirectX11. Čipy se také mohou pochlubit podporou celé řady technologií, jako je kupříkladu DDR3, LPDDR2 nebo LPDDR3.

Nakonec výrobci chytrých zařízení dostanou první kusy k dispozici až v druhém kvartále roku 2014 a prvních zařízení se dočkáme v prodeji až v druhé polovině příštího roku.

Rockchip RK32xx

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim