reklama

Nové čipy od Rockchipu budou podporovat 4K displeje

Nové čipy od Rockchipu budou podporovat 4K displeje
2013-10-28T10:30:53+01:00
• 28. 10. 2013

Vedení čínské společnosti Rockchip potvrdilo dlouho probírané informace týkající se připravovaného mikročipu. Výrobce skutečně pracuje na nové generaci čtyřjádrového procesoru, který by měl být nejen výkonnější, ale zároveň bude v sérii následovat současný model RK3188. Ačkoliv byl Rockchip v poslední době hodně zastiňován Mediatekem, i on se dočkal integrace s věhlasnými firmami.

Rockchip

V letošním roce procesory od Rockchipu například úspěšně využila společnost HP, kdy jej vložila do modelu Slate 7. Nicméně nyní čínský výrobce oznámil své další plány ohledně čipové sady s označením RK32xx. Na první pohled vypadají velmi konkurenceschopné. Chystaná řada procesorů bude podporovat 4K displeje, což přesněji znamená rozlišení 3840 x 2160 pixelů.

Čipsety dostanou 4 jádra, která dosáhnou frekvence až 1,8 GHz při výrobní technologii 28nm. Samotná jádra budou založena na architektuře Cortex A12, přičemž grafický čip Mali T624 zvládne přehrávání 4K videa s podporou DirectX11. Čipy se také mohou pochlubit podporou celé řady technologií, jako je kupříkladu DDR3, LPDDR2 nebo LPDDR3.

Nakonec výrobci chytrých zařízení dostanou první kusy k dispozici až v druhém kvartále roku 2014 a prvních zařízení se dočkáme v prodeji až v druhé polovině příštího roku.

Rockchip RK32xx

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim