reklama

64bitový iPhone 5S je jen marketingový tah, ozývá se z Qualcommu

64bitový iPhone 5S je jen marketingový tah, ozývá se z Qualcommu
2013-10-04T10:30:54+02:00
• 4. 10. 2013

Apple se tento rok opět zapsal do historie mobilů s nejnovějším zařízením iPhone 5S. Ačkoliv se tento model designově příliš neodlišuje od svého předchůdce, tak po hardwarové stránce vybočuje nad ostatními smartphony. iPhone 5S je prvním mobilem s 64bitovým procesorem.

iphone_5s_64_bit_a7

U top modelů se systémem Android by se měly objevit podobné procesory příští rok. Například Qualcomm již nyní pracuje na svém vlastním procesoru, který nabídne 64bitovou architekturu, ale prozatím neznáme přesnější datum uvedení na trh. CMO této společnosti Anand Chandrasekher se ale vyjádřil, že nový procesor u iPhonu 5S je pouze marketingový tah, který má podpořit samotný prodej a nějak zařízení odlišit od konkurence.

Dodává, že uživatelé nepocítí žádné výhody z této technologie. Vývojáři nyní budou moci připravovat aplikace, které někdy využijí všechny výhody této novinky. Také se zmiňuje, že použití v iPhonu 5S není opodstatněné ani z hlediska RAM, jelikož tento model má pouze 1 GB, přičemž s touto architekturou je možné adresovat více jak 4 GB.

Na druhou stranu musíme uznat, že Apple udělal poměrně velký pokrok ve výkonu iPhonu 5S. Samotné testy odhalují, že dvoujádrový procesor Apple A7 v některých testech převyšuje jiné top modely s více jádry. Zřejmě až příští rok bude Qualcomm tvrdit, že 64bitové SoC nejsou jen marketingovým tahem.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim