reklama

Allwinner A23: Nový procesor s minimálním výkonem a cenou

Allwinner A23: Nový procesor s minimálním výkonem a cenou
2013-09-11T20:07:49+02:00
• 12. 9. 2013

Čínská společnost Allwinner chystá vypustit mezi výrobce chytrých zařízení nový procesor nesoucí označení A23. Výrobce známý dodávkami hardwarových prvků převážně do low-endových zařízení nejen z Číny tak nepřináší nic převratného, ale pouze vylepšenou verzi předchozího čipu A20, také soustředěného na cenově dostupná zařízení.

Allwinner A23

Allwinner A23 je dvoujádrový procesor založený na architektuře ARM Cortex-A7 dovolující maximální takt 1,5 GHz a je doplněn o grafický čip Mali 400MP2. Svými vlastnostmi ho opravdu lze zařadit mezi nevýkonné procesory, jelikož i při porovnání s těmi od Rockchipu nebo MediaTeku nepodává výkon hodný porovnání. Jeho hlavními přednostmi je nízká pořizovací cena a mimo jiné také podpora různých platforem, mezi které například patří i Ubuntu nebo Fedora.

Podle posledních zpráv bude mít procesor energetickou účinnost větší než většina čipů používaná během přehrávání hudby – až o 50 procent. Čip A23 nahrazuje předchůdce A20 s takřka totožnými vlastnosti. Pouhá změna se udála u taktu, kde byla hodnota 1,2 GHz. Tento hardwarový prvek bude dostupný od října, čili v zařízeních jej zřejmě můžeme očekávat ještě na konci roku.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim