reklama

Sony v prvním čtvrtletí konečně dosáhlo zisku

Sony v prvním čtvrtletí konečně dosáhlo zisku
2013-08-02T07:00:45+01:00
• 2. 8. 2013

Dlouhodobě utápějící společnost Sony se v prvním čtvrtletí tohoto roku dočkala čistého zisku. Japonský výrobce od loňského roku zaznamenal čistou roční ztrátu ve výši 252 milionu dolarů a až nyní eviduje první čistý zisk s 35 miliony dolarů. Největší zásluhu si může připsat právě mobilní divize a její modelová řada Xperia včetně tabletu Xperia Tablet Z. V porovnání s minulým rokem došlo ke zlepšení o 14 %.

sony-xperia-z-ultra

Sony celkově prodal 9,6 milionu chytrých telefonů, což je 2,2milionový nárůst oproti stejnému období z minulého roku, kdy bylo prodáno přes 7,4 milionů zařízení. Prodejní jednotka zahrnující mobilní zařízení a osobní počítače zvýšila tržby o 36,2 %, za což především může aktivní marketing s reklamou a v neposlední řadě také zajímavé funkce u jednotlivých zařízení.

03_image

Pravý opak stále zažívá divize s herními konzolemi, která se potýká s provozní ztrátou 149 milionů dolarů. Zásluhu na tom má upadající zájem o Play Station 2, 3, Portable a další vynaložené výdaje na novinku v podobě Play Station 4. V budoucnu můžeme zřejmě očekávat další pozitivní výsledky s kladnými čísly, o nichž se postará dosavadní Xperia Z Ultra a chystaný model i1 Honami s velmi působivým vybavením.

Zdroje: pocketdroid.net, sony.net

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim