reklama

Android Jelly Bean už na 40.5 % zařízení statistika

Android Jelly Bean už na 40.5 % zařízení [statistika]
2015-12-08T20:43:11+01:00
• 2. 8. 2013

V případě Google nemusíme čekat na nějakou významnější událost, abychom se dozvěděli, jaké zastoupení má daná verze Androidu na trhu se smartphony a tablety. V tomto roce jsme se dočkali změny, která se výrazně odrazila na celkových číslech. Nově se vychází ze statistik používání Obchodu Play.

Oproti minulému souhrnu došlo opět ke změnám, přičemž starší verze systému stále slábnou. Android Gingerbread byl ještě nedávno dominantní verzí, ale nyní ztratil 1.1 % oproti minulému období – dosahuje na 33.1 %. V tuto chvíli přebírá první pozici Android 4.1.x Jelly Bean s 34 %. Ovšem celkově verze Jelly Bean zaujímá 40.5 %. Z jiného úhlu pohledu se dá říci, že Android 4.x má už úctyhodných 63 %. Například neproslavený Honeycomb (3.2) již skoro nedosahuje ani na měřitelnou hodnotu. Zřejmě se s ním brzy rozloučíme nadobro.

7

Minulý týden jsme se dočkali představení verze 4.3, která nese taktéž označení Jelly Bean. Právě zde můžeme vidět, jak si Googlu brzy pohraje s čísly. Zřejmě se jedná jen o marketingové rozhodnutí, jelikož společnost bude moci tvrdit, že verze Jelly Bean je nejrozšířenějším Androidem v současnosti. Ovšem je zde problém v číslování.

Zdroj: developer.android.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim