reklama

Samsung bude mít zřejmě nové displeje s PIN OLED

Samsung bude mít zřejmě nové displeje s PIN OLED
2013-08-03T19:56:32+01:00
• 4. 8. 2013
1

Korejský výrobce je znám svými AMOLED displeji ve smartphonech. Mnozí si zvykli na tuto technologii, která podává živější barvy a při zobrazení černé nespotřebovává zbytečně energii. Dokonce takové panely zvládají rozsvítit jen určitou část displeje. Díky těmto vlastnostem se jedná o žádanou technologii, ale má také své stinné stránky. Jendou z nich je životnost jednotlivých barev a dochází i k vypalování obrazu.

Screenshot_146

Nyní se zdá, že Samsung odkoupí německou společnost Novaled, která patří mezi technologické inovátory na poli displejů nejen pro smartphony. Ve svých laboratořích vyvinuli speciální typ displeje, který je znám jako PIN OLED. Ve své podstatě má několik důležitých vlastností, které jsou žádány v mobilním světě. V první řadě se jedná o samotnou životnost, která je výrazně vyšší než u Super AMOLED displejů.

kk

Další nespornou výhodou je spotřeba energie, která může být teoreticky až 2x nižší oproti běžným AMOLED displejům. Právě díky těmto vlastnostem Samsung pokukuje po této společnosti. Podle nepotvrzených informací se má schylovat k nákupu, kde korejský výrobce zaplatí 200 miliónů dolarů za Novaled. Pokud by na obchod došlo, zřejmě dojde k začlenění technologie do stávajících.

Zdroje: androidheadlines.com, businessweek.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Igor Ďurček

4. 8. 2013, 13:15

Konecne sa to hybe spravnym smerom… :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim