reklama

Qualcomm se naváží do Mediateku kvůli 8jádrovému procesoru

Qualcomm se naváží do Mediateku kvůli 8jádrovému procesoru
2013-08-30T10:00:23+01:00
• 30. 8. 2013

Již brzy se dočkáme nového souboje na poli mobilních procesorů, kde na jedné straně budou 4jádrové modely a na druhé 8jádrové. Qualcomm je v současnosti jednou z největších společností v oblasti SoC pro smartphony. Stále můžeme vidět trend ve zvyšování výkonu, ale již nedochází k nárůstu jader. Nejmodernější Snapdragon 800 má stále 4 jádra.

Konkurenční čínská společnost Mediatek ovšem také investuje nemalé prostředky do vývoje, ale jak jsme mohli vidět, na trhu se již brzy objeví nové SoC. Například MT6592 nabídne 8 jader Cortex A7, přičemž Mediatek slibuje levný procesor s dostatečným výkonem. Ovšem v tomto ohledu se již jednou Qualcomm vyjádřil, že se jedná o absolutní zbytečnost. Zřejmě jedno prohlášení nebylo dostatečné, a tak rovnou vydal video, kde názorně demonstruje, že je lepší vyvíjet technologie v oblasti jader (Krait 400), než jen zvětšovat počet jader využíváním starších technologií.

Zatím nemáme kompletní výsledky benchmarků a měření, abychom mohli potvrdit, nebo vyvrátit tvrzení Qualcommu. Samozřejmě bude záležet, který ze zmiňovaných SoC dokáže spotřebovat méně energie při stejném výkonu.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim