Ramos K1: iPad Mini se vzhledem HTC One

Ramos K1: iPad Mini se vzhledem HTC One 2013-8-30

Známý čínský výrobce multimediálních přehrávačů a tabletů rozšiřuje své portfolio výrobků o dva nové kusy tabletů. Ty ponesou označení K1 a K2, kdežto model K1 bude především lákat na velmi podobnou konstrukci, jako má HTC One s rozměry iPadu Mini. U druhé novinky lze vyzdvihnout podporu 3G sítí využitelnou po vložení SIM karty do přítomného slotu.

Ramos K1 a K2

Oba tablety mají stejný 7,9palcový displej založený na technologii IPS, dále nabízejí 1GB operační paměť RAM a vnitřní paměť o velikosti 16 GB pro vlastní data. Poté se rozcházejí u typu procesoru, kde model K1 dostal čtyřjádrový procesor Allwinner A31s taktovaný na 1,2 GHz. Zato K2 uvnitř skrývá čtyřjádrový procesor MT8389 od MediaTeku s frekvenci 1,2 GHz, který podporuje právě 3G sítě.

Při bližším zaměření na tablet K1 se zákazník může těšit na dva reproduktory umístěné v horní a dolní části. Jelikož má společnost dostatek zkušeností s hudebními přehrávači, jeho kvalita nemusí být zrovna žalostná, jako u většiny podobných zařízení z Číny. Rozměry jsou u Ramosu K1 opravdu velmi blízké s iPadem Mini, o tom hovoří i 7,8mm tloušťka hliníkového těla.

Závěrem příjemně překvapí 5500mAh baterie uložená v zadní části, což bude hlavně využitelné při přehrávání videí v podporované 4K kvalitě.

Ramos K1 - přední část Ramos K1 - zadní část

KategorieAndroid
Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo necelých 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry, ale nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot, LG G Watch R a Lumii 635.