S Open Mic+ získáte bezdotykové ovládání jako od Motoroly

S Open Mic+ získáte bezdotykové ovládání jako od Motoroly
2013-08-23T09:47:24+02:00
• 23. 8. 2013
4

Při představení nových smartphonů od Motoroly jsme mohli vidět novou funkci, která v podstatě neustále naslouchá, jestli nevyslovíte kouzelné frázi „Ok Google“. Následně stačí vyslovit příkaz a mobil již vykoná to, co chcete. V podstatě jde jen o rozšíření Google Now. Motorola se nakonec rozhodla, že aplikaci Touchless Control vypustí i do obchodu Play, ale je zde dosti významný háček. Je určena jen pro nové modely od amerického výrobce.

Jak již známe komunitu vývojářů, tak jakákoliv novinka obohacující specifický smartphone je zkopírována a v nějaké podobě přichází pro další mobily. Ani tentokrát tomu není jinak a v obchodě Play se nachází aplikace s názvem Open Mic+ for Google Now. V podstatě přináší stejnou funkcionalitu jako Touchless Control, ale je kompletně zdarma a můžete si ji nainstalovat na jakýkoliv smartphone nebo tablet.

Screenshot_207

V jejím nastavení toho moc nenajdete, ale například může být spuštěna při startu systému, může naslouchat i při vypnutém displeji, nabízí možnost volby fráze, kterou se aktivuje. Dokonce si můžete definovat i specifické úkoly pro jednotlivé fráze, ale v tomto případě vyžaduje propojení s aplikací Tasker.

 2013-08-23 07.34.00 2013-08-23 07.34.10 2013-08-23 07.34.16

Jakmile aktivujete Open Mic+, tak stačí vyslovit „Ok Google“ a následně nějaký příkaz nebo frázi. Mobil se vám probudí a spustí se vám Google Now. Zní to velmi jednoduše a skoro by se dalo říci, že tato aplikace vyfoukla Motorole eso z rukávu. Bohužel při našem testování na Galaxy Nexusu s Androidem 4.3 byla aplikace poněkud nestabilní nebo spíše nepracovala nejlíp. Někdy dokázala rychle reagovat a jindy nedělala nic. Dokonce odemkla zařízení i bez zadání znaku na odemykací obrazovce, ale po nějaké chvíli se mobil opět zamkl.

Vývojáři na ní pracují každým dnem a chtějí docílit maximální funkcionality a stability. Bohužel se zatím jedná o hračku, která má šanci se stát užitečným nástrojem. Bohužel v jednom směru nikdy nedosáhne na kvality od Motoroly. U jejich smartphonů vše pracuje poměrně jednoduše a rychle díky dedikovanému jádru pro tyto operace. Open Mic+ ale nemá možnost využít speciální hardware, takže ve výsledku dochází k vysoké spotřebě energie – aspoň v tuto chvíli.

Jedná se o zajímavý experiment, který zatím nemá moc velké využití, ale při vytrvalé práci může přinést každému smartphonu zajímavé možnosti.

logo-app App Name Developer NEZNÁMÁ ANDROID

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Lajčok

23. 8. 2013, 20:16

Nevím, jestli je to taková novinka, nějakou dobu je na Play utter!, který umožňuje prakticky to samé. :)

Přemysl Vaculík

VIP 23. 8. 2013, 20:19

utter! je spíš konkurence pro Google Now, ale Open Mic+ pracuje s Google Now. Jeho největším plusem má být naslouchání i v případě vypnutého displeje.

Jiří Lajčok

23. 8. 2013, 21:23

To ovšem umí utter! taky, akorát abych pravdu řekl – jak kdy (nevím, jestli je to mojí výslovoností anebo prostě tím, že aplikace neposlouchá :) ).

Uvidíme tedy, jak je na tom Open Mic+. Ale dá se Google Now používat pro pokročilé příkazy i v Česku třeba nastavením Angličtiny jako systémový jazyk?

Přemysl Vaculík

VIP 23. 8. 2013, 21:24

Ano :)

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat