reklama

LG představilo Quad HD displej s 538 ppi pro nadcházející top model

LG představilo Quad HD displej s 538 ppi pro nadcházející top model
2013-08-21T07:03:21+02:00
• 21. 8. 2013
1

Korejská společnost LG se nedávno pochlubila poměrně zajímavým model G2, který nabízí kromě softwarových vychytávek i technologické novinky v oblasti displeje. Jedná se například o první smartphone s GRAM. Samotný displej již nabízí Full HD rozlišení o úhlopříčce 5,2 palce. Rámeček kolem něj má tloušťku pouze 2,65 mm. Ovšem nyní se LG pochlubilo dalším zobrazovacím, který nalezneme zřejmě příští rok u nadcházejícího top modelu.

lg-quad-hd-display

Oficiální název je Quad HD AH-IPS LCD a jeho úhlopříčka je 5,5 palce. Full HD rozlišení bylo nahrazeno vyšším – konkrétně se jedná o 2560 x 1440 pixelů. Pří těchto rozměrech dosahuje hustota pixelů na 538 ppi. Kromě nárůstu těchto hodnot došlo k vylepšení barev, kontrastu a životnosti. Dokonce je o 12 % tenčí oproti displeji v LG G2 a rámeček dosahuje na tloušťku 1,21 mm. Díky využití  LTPS (Low Temperature Poly-Silicon) substrátu bylo možné docílit jasu 430 nit.

Bohužel se tisková zpráva již nezmiňuje o spotřebě energie. LG si díky tomuto displeji opět utrhlo prvenství, přičemž se dá očekávat, že se přidají další výrobci jako Sharp nebo Samsung.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ondřej Bradáč

23. 8. 2013, 0:47

Buďme rádi, že se to někam posouvá a za chvilku si tyhle technologie pořídíme i do rámečku na fotku, trochu ale pochybuji, že to normální oko snese/pozná, ale i tak je to parádní krok kupředu. Ještě nedávno jsem pařil hada na jednobarevné nokii. Great job LG..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat