reklama

LG představilo Quad HD displej s 538 ppi pro nadcházející top model

LG představilo Quad HD displej s 538 ppi pro nadcházející top model
2013-08-21T07:03:21+01:00
• 21. 8. 2013
1

Korejská společnost LG se nedávno pochlubila poměrně zajímavým model G2, který nabízí kromě softwarových vychytávek i technologické novinky v oblasti displeje. Jedná se například o první smartphone s GRAM. Samotný displej již nabízí Full HD rozlišení o úhlopříčce 5,2 palce. Rámeček kolem něj má tloušťku pouze 2,65 mm. Ovšem nyní se LG pochlubilo dalším zobrazovacím, který nalezneme zřejmě příští rok u nadcházejícího top modelu.

lg-quad-hd-display

Oficiální název je Quad HD AH-IPS LCD a jeho úhlopříčka je 5,5 palce. Full HD rozlišení bylo nahrazeno vyšším – konkrétně se jedná o 2560 x 1440 pixelů. Pří těchto rozměrech dosahuje hustota pixelů na 538 ppi. Kromě nárůstu těchto hodnot došlo k vylepšení barev, kontrastu a životnosti. Dokonce je o 12 % tenčí oproti displeji v LG G2 a rámeček dosahuje na tloušťku 1,21 mm. Díky využití  LTPS (Low Temperature Poly-Silicon) substrátu bylo možné docílit jasu 430 nit.

Bohužel se tisková zpráva již nezmiňuje o spotřebě energie. LG si díky tomuto displeji opět utrhlo prvenství, přičemž se dá očekávat, že se přidají další výrobci jako Sharp nebo Samsung.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ondřej Bradáč

23. 8. 2013, 0:47

Buďme rádi, že se to někam posouvá a za chvilku si tyhle technologie pořídíme i do rámečku na fotku, trochu ale pochybuji, že to normální oko snese/pozná, ale i tak je to parádní krok kupředu. Ještě nedávno jsem pařil hada na jednobarevné nokii. Great job LG..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim