reklama

Představen nový standard MHL 3.0 – podporuje 4K rozlišení

Představen nový standard MHL 3.0 – podporuje 4K rozlišení
2013-08-21T06:35:49+02:00
• 21. 8. 2013

Pokud ve specifikacích u svého zařízení najdete standard MHL, znamená to, že můžete třeba svůj smartphone propojit s televizí pro přenos obrazu. Jedná se o poměrně rozšířenou technologii, přičemž v současnosti se využívá verze 2.0. Nyní konzorcium MHL oznámilo další generaci označenou jako MHL 3.0.

MHL_logos_FNL

Zásadní novinkou je podpora rozlišení 4K, na výstupu ze zařízení může být rozlišení 3840 × 2160 pixelů. Zejména to uvítají majitelé 4K  monitorů a televizorů, jež zatím nejsou příliš rozšířené a jejich cena je zatím značně vysoká. Nyní budete moci připojit i více než  jeden displej.

Kromě videa došlo i na vylepšenou podporu prostorového zvuku 7.1 (Dolby ® TrueHD a DTS-HD ). Dále jsme se dočkali vylepšeného RCP (Remote Control Protocol) protokolu, který nyní podporuje periferní zařízení – dotykové displeje, klávesnice a myši. MHL 3.0 může nabíjet zařízení až do 10 W a nezapomnělo na zpětnou kompatibilitu s MHL 1 a 2.

1_620x414

Dodatečné informace najdete v oficiální zprávě. Samozřejmě objevuje se otázka, kdy se nový standard dostane do prvních zařízení. Kompletní specifikace získají výrobci během září, takže můžeme první smartphone nebo tablet s MHL 3.0 očekávat až příští rok.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim