LG G2 Google Edition není v plánu. Značí to příchod smartphonu LG Nexus 5?

LG G2 Google Edition není v plánu. Značí to příchod smartphonu LG Nexus 5?
2013-08-08T08:28:16+02:00
• 8. 8. 2013

Společnost LG na své včerejší konferenci v New Yorku představila svůj nový top model s operačním systémem Android, který nese označení G2. Ten se může chlubit čipsetem Qualcomm Snapdragon 800, díky kterému se v současnosti řadí mezi nejvýkonnější telefony vůbec. Zmíněno bylo i obsažení systému Android 4.2.2 Jelly Bean, přičemž nejaktuálnější verze je 4.3 Jelly Bean.

thum_w_gallery6

Právě neaktuálnost systému je u většiny výrobců největším problémem. Aktualizace se většinou dočkají jen telefony nadprůměrné výbavy, a to až několik měsíců po uvedení nové verze systému. To může částečně řešit partnerský program Google Edition, díky kterému mohou výrobci pro své telefony vydávat aktualizace mnohem rychleji a bez zbytečných aplikací a launcherů. Do tohoto programu se zatím stihly zařadit pouze společnosti Samsung (Galaxy S4) a HTC (One).

googleplay

Situace se nemění ani s oznámením LG G2, jak sám potvrdil PR manažer LG Ken Hong. Ten na tiskové konferenci přiznal, že v současné době nemá společnost LG žádné plány zapojit model G2 do programu Google Edition. Momentálně je hlavním cílem prodej skrze mobilní operátory, nicméně v budoucnu tato možnost není vyloučena.

thum_w_gallery5

Přesně před měsícem se objevily první spekulace o hardwarové výbavě LG G2, které se zdály být pravdivé. Společně s nimi padla zmínka i o nástupci aktuálního smartphonu LG Nexus 4, který se hardwarově dost podobá právě první generaci LG Optimusu G. Nexus 5 by měl také pocházet z dílen LG a rovněž má být hardwarové podobný modelu G2. To by částečně mohlo vysvětlovat současnou absenci modelu G2 v programu Google Edition, jelikož by se tak v nabídce na Google Play nacházely dva velmi podobné telefony. Opět nám nezbývá nic jiného, než jen čekat na nějakou událost Googlu.

Zdroj: androidcommunity.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat