reklama

Lenovo prodalo více mobilních zařízení než PC

Lenovo prodalo více mobilních zařízení než PC
2013-08-16T09:00:14+02:00
• 16. 8. 2013

Společnost Lenovo nás překvapila, když se dostala mezi top 5 výrobců smartphonů a tabletů za Q2 2013. Samozřejmě se vám to může zdát divné, jelikož v Evropě nebo v USA nemá až tak silné zastoupení. Ovšem Asie se stala doslova zlatým dolem a tamější portfólio modelů je poměrně silné. Nyní se ale ve zprávě za první fiskální čtvrtletí společnosti Lenovo dozvídáme zajímavou skutečnost. Poprvé prodeje smartphonů a tabletů překonaly PC.

webPage_1

Konkrétní čísla z mobilní divize neznáme, ale společnost udává, že PC se prodalo 12,6 miliónů kusů. Ze zprávy vyplývá, že  smartphony a tablety toto číslo překonávají jen o malý kousek Pokud se ale podíváme na příjmy, tak notebooky stále vedou s částkou 4,5 miliardy dolarů. Mobilní divize získává 1,2 miliardy dolarů, a je tak až třetí ziskovou divizí Lenova.

lenovo-smartphones

V celkových číslech si společnost vydělala 174 miliónů dolarů, přičemž příjmy činí 8,8 miliard dolarů. Vedení Lenova si uvědomuje, že mobilní divize má šanci ještě na významnější růst, takže můžeme očekávat, že jejich smartphony se začnou více objevovat na globálním trhu. Jedná se taktéž o strategické rozhodnutí, jelikož trh s počítači klesá a je nahrazován mobilními zařízeními – smartphony a tablety.

Zdroj: news.lenovo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim