reklama

Spekulace

[Spekulace] Nexus 5 bude představen již na na začátku října společně s Androidem 5.0
2013-07-11T07:00:28+01:00
• 11. 7. 2013

Chytré telefony s označením Nexus se stávají mezi uživateli Androidu čím dál tím více populárnější. A není se čemu divit. Mezi mnoha telefony od různých výrobců se snaží odlišit vždy aktuální verzí systému a prémiovým zpracováním při uvedení na trh. Galaxy Nexus z konce roku 2011 se jako první mohl pyšnit Androidem Ice Cream Sandwich a displejem s HD rozlišením, minulý rok představený Nexus 4 zase sklidil úspěch s nevšedním designem a nebývale vysokým výkonem. O tom, jaký Nexus telefon bude představen letos, se dosud moc nevědělo, nyní se však na povrch dostávají první reálnější informace.

google-nexus-logo-tablet-pc

Zahraničnímu webu Android Authority se podařilo zjistit, že výrobcem 5. generace telefonu s označením Nexus by se opět měla stát společnost LG. Jelikož současný LG Nexus 4 má totožné specifikace jako LG Optimus G (z větší části), u Nexusu 5 by tomu mělo být stejně a hardware by měl sdílet s dosud nepředstaveným LG „Optimusem“ G2. Ten má obsahovat nejmodernější procesor z dílny Quallcomu – Snapdragon 800, 13MPx vylepšený fotoaparát s optickou stabilizací, 2700 mAh baterii a Full HD displej s uhlopříčkou 5.2 palce. Zmíněna byla také velikost RAM, která se bude pohybovat mezi 2-3 GB. Zůstává tak otázkou, zdali totožné specifikace ponese i nový Nexus 5, který má být představen již na začátku října společně s Androidem 5.0 Key Lime Pie.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim