reklama

Rok 2014 – v mobilech budou 3GHz procesory

Rok 2014 – v mobilech budou 3GHz procesory
2013-07-11T07:56:38+01:00
• 11. 7. 2013

Již dnes si mohou někteří zájemci výkonných smartphonů zakoupit modely, které jsou vybaveny Snapdragonem 800, který disponuje čtyřjádrovým procesorem s taktovací frekvencí 2.3 GHz. Do konce roku se na trhu objeví pravé 8jádrové modely s nižším výkonem, ale již nyní je na trhu třeba Galaxy S4 s 4+4 jádry. Skoro bychom si mysleli, že výkon už netřeba navyšovat, ale jak se zdá, není to zcela pravda.

arm-a7-348x196

Již příští rok by nás výrobci měli lákat na 3GHz modely, které nabídnou modernější technologie. V tuto chvíli se běžně využívá 28nm technologie výroby, ale již za rok bude dostupná 20nm, což umožní nárůst výkonu. Konkrétně nové modely procesorů pro mobily budou nabízet zmiňované 3 GHz, ale pokud byste se báli vyšší spotřeby, máme dobrou zprávu. Mělo by dojít ke snížení až o 25 %, což rozhodně potěší. Samotná hustota transistorů vzroste 1.9krát, což by mohlo mít dopad ta zahřívání.

Zřejmě se novinky objeví až na vánočních trzích 2014 a budou dostupné jen u top modelů. I tak se můžeme těšit na vyšší výkon a možná i nižší spotřebu. Jedná se o zajímavý pokrok, jen je škoda, že podobných výsledků není dosaženo i u jiných technologií. Například by se hodily lepší technologie baterií, ale na to si zřejmě budeme muset počkat.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim