reklama

Mobily Samsungu poprvé překonaly Apple v internetovém provozu

Mobily Samsungu poprvé překonaly Apple v internetovém provozu
2013-07-11T09:00:39+01:00
• 11. 7. 2013

Samsung poměrně nedávno získal titul největšího výrobce smartphonů a následně i mobilů na světě. Jedná se o prestižní titul, ale jak již víme, na množství až tak moc nezáleží. Mnohé statistiky ale dokazovaly, že i přes úspěch korejského výrobce byl jedničkou Apple v internetovém provozu. To znamená, že majitelé iOS zařízení tráví na internetu delší dobu než majitelé mobilů od Samsungu.

Za poslední rok Samsung jen jednou málem překonal amerického rivala a bylo to v prosinci minulého roku v období Vánoc. Jednalo se po pochopitelný vzestup, ale ten byl následován stagnací, přičemž obě firmy zaznamenaly vzestup na úkor Nokie. V červnu ale došlo k obratu, jelikož Samsung poprvé pokořil Apple a aspoň v tomto měsíci se korejský výrobce může pochlubit dalším zářezem v konkurenčním boji.

Screenshot_85

Jak můžete vidět na samotném grafu, tak se jedná o nepatrný rozdíl. Apple obsáhl 25,09 % trhu a Samsung na 25,47 %. Nyní bude důležité sledovat, jestli se tato výměna v prvenství udrží. Zatím by se dalo říci, že v následujících dvou měsících by nemělo dojít ke změně, ale následně by Apple mohl posílit díky novým generacím zařízení.

Je nutné také podotknout, že Samsung má na kontě obrovské množství modelů, které zaujímají celé cenové spektrum. Apple v tomto ohledu dokázal odolávat poměrně dlouhou dobu s úzkým portfóliem.

Zdroj: androidheadlines.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim