reklama

Replicant – 100% open source projekt založený na Androidu

Replicant – 100% open source projekt založený na Androidu
2013-07-30T20:31:08+01:00
• 31. 7. 2013

Pokud si chcete upravit Android k obrazu svému a vyznáte se v úpravách, modifikací a v systému, tak vám nikdo nebrání. Můžete si stáhnout zdrojové kódy a začít pracovat. Android je považován za open source projekt, což znamená, že zdrojové kódy jsou k dispozici a v podstatě nemusíte za nic platit. Bohužel tento systém není 100% otevřený, jelikož zde chybí zdrojové kódy k některým ovladačům hardwaru. Ani AOSP je neposkytuje, přičemž může dodat jen binární soubory.

replicant_small

Nový projekt od Free Software Foundation chce vytvořit systém, kde budou všechny zdrojové soubory otevřené, díky čemuž se bude jednat o kompletně svobodný software. Konkrétně se jedná o systém Replicant, který vychází kompletně z Androidu, ale neobsahuje uzavřené soubory, do kterých se nemůžete podívat.

Bohužel je zde problém s financováním. Současnosti probíhá iniciativa, která má napomoci k získání prostředků pro vybudování infrastruktury, najmutí vývojářů a případně dokoupení dalších testovacích zařízení. V tuto chvíli je již k dispozici Replicant pro omezené množství zařízení (převážně Samsung), ale jedná se o beta verzi, jelikož nefungují některé součásti k ovládání hardwaru. Pro více informací navštivte oficiální stránky projektu, přičemž můžete finančně pomoci na této adrese.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim