reklama

HTC nenaplnilo očekávání, ale není ve ztrátě

HTC nenaplnilo očekávání, ale není ve ztrátě
2013-07-05T10:59:33+01:00
• 5. 7. 2013

V tuto dobu se sledují finanční výsledky mnohých společností bedlivěji, jelikož mohou znamenat budoucí zánik nebo vzestup na trhu. Delší dobu pozorujeme, že HTC má finanční problémy, přičemž se neustále propadá v porovnání s výsledky před nějakou dobrou. Nyní zde máme konečně čísla za druhý kvartál tohoto roku a můžeme konstatovat, že jsou dobrá, byť nenaplnila očekávání.

HTC-not-brilliant

V první kvartálu roku 2013 byl zisk společnosti pouhých 2.8 milionu dolarů, což je hodně málo a skoro to vypadalo, že příště by mohlo dojít na pořádnou ztrátu. Naštěstí se začal prodávat model HTC One a výrobce dokonce ohlásil, že bylo prodáno 5 miliónů kusů. To mohlo znamenat letmé otřepání a analytici očekávali, že nyní bude zisk kolem 70 miliónů dolarů. Bohužel je výsledek mnohem slabší – 41 miliónů dolarů. I tak se jedná o celkem pozitivní zprávu.

HTC-One-Android-4.2.2-Jelly-Bean-update

Pokud se ale podíváme na předchozí rok na stejný kvartál, tak se jedná o výrazný propad, jelikož tehdy HTC vykázalo zisk 246 miliónů dolarů. Jedná se o 83% propad, což nezní nejlépe. Nyní můžeme jen doufat, že připravované modely HTC One Mini a Max, o kterých se spekuluje, budou mít úspěch.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim