Domů » Články » Android »
Pokud se podíváte na současný trh s mobilními telefony, tak si můžete všimnout, že top modely jsou vybaveny procesory, jejichž jádra jsou založeny na architektuře Cortex A15. Na opačném konci spektra, zejména levné čínského mobily, mají Cortex A7. Samozřejmě najdeme i takové procesory, které využívají výhod obou variant. Například mohu uvést Exynos 5 Octa, který má 4 jádra Cortex A7 a 4 jádra Cortex A15 – architektura big.LITTLE. Nyní ale ARM představil novinky pro následující rok. Konkrétně se jedná o Cortex A12, který je určen pro smartphony střední třídy.
Samotné specifikace vypadají slibně. Novinka je o 40 % výkonnější než současná Cortex A9 jádra a navíc zabírají o 30 % méně místa. I zde je použita 28nm výrobní technologie, takže se můžeme těšit na poměrně dobrou spotřebu energie. Dle specifikací je zde podpora (teoretická) až 1 TB RAM, ale například zde najdeme podporu pro virtualizaci nebo bezpečnostní technologii TrustZone. Navíc se zde objevuje taktéž možnost využití big.LITTLE architektury, kde slabšími jádry budou Cortex A7. Součástí nových SoC bude také upravená grafika MALI-T622, která zapadne mezi současné varianty T604 a T-624. Mezi nesporné výhody bude patřit o 50 % větší efektivita a podpora OpenGL ES 3.0, DirecX 11, and OpenCL 1.1.
Díky těmto novinkám se v příštím roce setkáme se smartphony, které nabídnou přijatelnou cenu a dostatečný výkon. Zřejmě se první modely objeví na veletrhu CES 2014 nebo na MWC 2014. Zatím nemáme informace, kteří výrobci se ujmou výroby.
Zdroje: androidpolice.com, anandtech.com, engadget.com
Domů » Články » Android »
Asus představil FonePad Note
Google Glass neumožní rozpoznávání obličejů
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Majk Chobola
3. 6. 2013, 18:52Jsem rád za každé takové malé opáčko na začátku článku :) díky za to… Začínám se v těch Cortexech trošku ztrácet :D
Majk Chobola
3. 6. 2013, 18:51Vždy jsem rád za takové to menší opáčko na začátku článku :) díky za to… začínám se v těch Cortexech trošku ztrácet :D