reklama

Koncept vzhledu Androidu 5.0 Key Lime Pie

Koncept vzhledu Androidu 5.0 Key Lime Pie
2013-06-16T08:16:33+02:00
• 16. 6. 2013

O další generaci systému Android se toho zatím moc neví, tento týden ale na internet unikly první podrobnější informace. Nový Android ve verzi 5.0 se má převážně zaměřit na celkovou optimalizaci systému -Google tak asi zacílí i na uživatele s méně výkonnými zařízeními. Pro více informací zavítejte do původního článku: Android 5.0 Key Lime Pie vyjde již na konci října, optimalizace je na prvním místě. O tom, jak bude Android 5.0 vypadat, se ale neví vůbec nic. Jinesh Shah, jeden velmi talentovaný designér, se proto rozhodl vytvořit koncept nového Androidu podle sebe. A aby zaujal co nejvíce lidí, sdílel výsledný koncept na svém Google+ profilu. V tomto článku si tedy ukážeme, jak to celé dopadlo.

Android-OS-versions

Zamykací obrazovka

Při prvním pohledu na zamykací obrazovku jsou jasně vidět přepracované widgety. Hodiny a datum se nyní zobrazují na jednom řádku vedle sebe. Výrazné změny se také dočkalo vyhledávání, které nyní nabízí  možnost hledání pomocí hlasu přímo ze zamykací obrazovky. Stačilo by tak po odemknutí telefonu říct pouze „Google“ a začít okamžitě hledat. Největší změnou si ale prošel widget Google Now, který nově podporuje rolování. Jak si také můžete všimnout, byla implementována podpora notifikací. Naskytla by se tak možnost reagovat třeba na příchozí zprávu z Hangouts okamžitě bez spouštění aplikace. Zdá se tak, že designér by si přál  podporu více widgetů na jedné zamykací obrazovce. Pro moderní vzhled implementoval všem widgetům průhledný vzhled.

Android 5.0 Lockscreen

Domovská obrazovka

Domovská obrazovka se také dočkala několika změn. Patrně jde vidět průhledná notifikační lišta či průhledná softwarová tlačítka. Modernizace se také dočkal widget pro analogové hodiny, vyhledávání se poté přemístilo do spodní části. Všimnout si také můžete lehce modernizovaných ikon.

Android 5.0 Homescreen

Minimalizovaný Google Music widget

Autor konceptu nezapomněl na widget pro hudební službu Google Music. Na přiloženém obrázku je na první pohled patrné, že se budou dát widgety minimalizovat pod notifikační lištu.

Android 5.0 Music Widget Closed

Maximalizovaný Google Music widget

Pro otevření hudebního widgetu ho jednoduše stačí stáhnout z notifikační lišty a následně ho lze již okamžitě ovládat. Pro přeskakování mezi písničkami slouží směrová tlačítka, pro pauzování hudby se stačí pouze dotknout obrázku alba. Pokud budou pod minimalizovaným widgetem umístěny například analogové hodiny, automaticky se schovají na stranu. Poté lze widget pohybem nahoru zase minimalizovat a hodiny se zase vrátí zpět do původní pozice.

Android 5.0 Music Widget

Osobně se mi tento koncept velice líbí. Nejvíce mě zaujal moderní průhledný vzhled widgetů, notifikační lišty a softwarových tlačítek. Widget Google Now díky tomuto konceptu dostal také nový rozměr, zejména implementace notifikací zní skvěle. Doufám, že si Google z tohoto vezme alespoň malý příklad. Sám autor také přislíbil, že bude v práci pokračovat a již brzy zveřejní další obrázky.

Wallpaper ve vysokém rozlišení je ke stažení zde: Wallpaper.

Zdroj: plus.google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat