reklama

Windows RT tablety se nevyplatí, ozývá se z Aceru

Windows RT tablety se nevyplatí, ozývá se z Aceru
2013-05-07T12:03:03+01:00
• 7. 5. 2013

Společnost Acer se v poslední době zaměřila na tablety se systémem Android, kde představila modernizovanou verzi modelu Iconia B1 a novinku Iconia A1. Samozřejmě se nezapomnělo na Windows 8, kde můžeme očekávat atypické tablety/notebooky, ale navíc se ukazuje, že jsou zde plány na menší 8palcový model.

Acer-Iconia-W3-1-580x317

Bohužel jsme neviděli novinky v oblasti Windows RT modelů a nyní je již jasné, proč se Acer v tomto ohledu nepochlubil. Přímo prezident firmy Jim Wong se nechal slyšet, že v současnosti nemají takové modely dostatečný potenciál.

„To be honest, there’s no value doing the current version of RT“

„Upřímně, dělat nyní RT verzi nemá žádný význam“

Zároveň ale dodal, že se čeká na aktualizaci v podobě Windows 8.1, která nese název Blue. Od ní se slibuje, že Microsoft vyřeší značné problémy s verzí pro ARM architekturu. Dokonce se proslýchá, že Windows RT skončí a kompletně je nahradí Windows 8, pro které se také chystají výkonnější procesory od Intelu, jenž se zvládnou pasivně uchladit.

Acer navíc předpokládá, že díky novým modelům s Windows 8 dojde k 25% navýšení prodejů. Zde by mohly napomoci modely s menší úhlopříčkou a nízkou cenovkou, které jsou v plánu. I zde vidí příležitost například Asus, který plánuje uvedení cenově dostupnějších modelů.

Zdroj: citeworld.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim