reklama

HTC připomnělo, jak významnou firmou je video

HTC připomnělo, jak významnou firmou je [video]
2013-05-26T09:30:08+01:00
• 26. 5. 2013

Společnost HTC se v poslední době potýká s dosti silnými finančními problémy, byť její nejnovější top model One sbírá jedno ocenění za druhým. Celkově se jedná o dosti propracovaný model, který si údajně zakoupilo 5 miliónů zákazníků. Nyní na podporu svých smartphonů HTC vypustilo video, které rekapituluje, jak významnou firmou je.

Screenshot_8

Rozhodně nemohu upírat důležitost tohoto tchajvanského výrobce. Na videu můžete vidět, že HTC představilo první mobily podporující 3G a 4G sítě. V podstatě se dá říci, že smartphony vznikly v dílně HTC.

Bohužel upírání na minulost a ukazování toho, čeho se jim podařilo dosáhnout, není zrovna největším lákadlem. Zřejmě by to chtělo novou strategii, která by vynesla významného výrobce opět k výšinám, ale nejednalo by se o první pokus. Prakticky každý rok dochází ke změně, ale ve výsledku se firma vrací k produkování jednoho modelu za druhým.

Možná je na čase ustoupit ze svých požadavků. Možná by jí pomohl nepředražený smartphone s dobrou konstrukcí a velmi dobrými specifikacemi, které nebudou lákat jen na vysoká čísla (například displej s 469 ppi). Pokud by k tomu připojili nižší marže, což by znamenalo menší cenu, mohla by společnost chytnou nový dech. Snad najdou novou strategii, která pomůže zachránit celou firmu.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim