reklama

Hackeři napadli a vyměnili aplikace SKY v obchodě Play

Hackeři napadli a vyměnili aplikace SKY v obchodě Play
2013-05-26T08:29:29+01:00
• 26. 5. 2013

Většinou se u nás snažíme upozorňovat uživatele, aby nestahovali aplikace z neznámých zdrojů a aby si všímali oprávnění atd. Nyní by si měly dát větší pozor samotné společnosti, které nabízí svůj obsah a aplikace v obchodě Play. Máme zde totiž první úspěšné napadení uživatelského účtu. Konkrétně se jedná o aplikace britské firmy SKY.

nexusae0_image_thumb91

Sirská elektronická armáda je skupina hackerů, kteří stojí za nejrůznějšími útoky na Washington Post, Al Jazeera, Human Rights Watch, Financial Times nebo Onion. Nyní se jim podařilo dostat se k uživatelskému účtu společnosti SKY a vyměnili úvodní obrázek u aplikace SKY Go, přičemž změnili o popis. Vzápětí oficiální Twitter účet Sky oznámil, že by všichni uživatelé měli odinstalovat aplikace a vyčkat na řešení. Původní údajně vyměněné aplikace byly smazány z obchodu Play a není šance na jakékoliv ohrožení.

nexusae0_image_thumb92

Zatím není jasné, jak proběhlo napadnutí, ale zřejmě došlo k odcizení uživatelských přístupových údajů. Samozřejmě u aplikací nestačí jen nahrazení za nové verze, ale zde nejsou nijak bližší informace. V tuto chvíli začíná vyšetřování, které by mělo objasnit veškeré detaily tohoto útoku.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim