reklama

Uhodnete, který tablet s Androidem je nejrozšířenější?

Uhodnete, který tablet s Androidem je nejrozšířenější?
2013-04-15T10:48:44+02:00
• 15. 4. 2013
2

Svět androidích tabletů je velmi rozmanitý a pro některé možná obsahuje až moc typů, modelů a verzí. Zatím můžeme říct, že celý trh nedosáhl svého maxima a některé studie odhadují, že v roce 2015 překonají běžné počítače a notebooky. Kdybychom se vás zeptali, jestli můžete vyjmenovat všechny modely tabletů s Androidem, zřejmě byste na to nestačili. Ovšem je tu otázka, který androidí tablet zaujímá první pozici na celém světě.

Android-Smartphones-and-Tablets

Sešly se nám zde dvě statistiky různých analytických firem a v každé z nich najdeme na prvním místě stejný tablet. První místo neoficiálně získává Samsung Galaxy Tab 2, který má 7palcový displej. Data pocházejí od společností Animoca a Localytics.

android_tablets_800

Obě statistiky jednoznačně nasvědčují tomu, že nejoblíbenější tablety jsou právě ty 7palcové, ale samozřejmě zde najdeme i 10palcové. Na vysokých místech se umístily modely od Amazonu, který má svou specifickou strategii na jejich prodej, ale zatím nejsou dostupné celosvětově. I tak se jedná o poměrně významný počin.

Samsung tedy vítězí aspoň v těchto číslech, ale o to více je zajímavé, že upouští od tohoto rozměru zařízení a začíná se přiklánět k 8palcové variantě, která se chystá na trh. Zřejmě si uvědomili, že by nebylo nejlepší nabízet Galaxy Mega s 6,3 palci a vedle toho i 7palcový tablet.

Zdroj: readwrite.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

to mi přijde trochu divný, tipoval bych nexus 7 na 1. místo…

No tak v tipu sem se nemýlil :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim