reklama

Polský hacker udělal z displeje iPadu externí monitor

Polský hacker udělal z displeje iPadu externí monitor
2013-04-30T11:00:17+02:00
• 30. 4. 2013
1

IPad 4 nabízí opravdu kvalitní IPS  displej s vysokým rozlišením 2048×1536, které je vyšší, než je dnes standard u televizorů či notebooků. Polskému hackerovi se jménem Emeryth se podařilo tento displej zprovoznit jako externí monitor o plném rozlišení tohoto zobrazovacího panelu. Ten pro Apple vyrábí společnost LG a není to žádná exkluzivita pro Apple, podobné panely nalezneme i v dalších tabletech.

desktop

Celé řešení spočívá v propojení displeje přes DisplayPort konektor, který hacker pořídil za 14 dolarů na eBay. Tam také zakoupil za poměrně nízkou částku 55 dolarů (cca 1100 Kč) i samotný zobrazovací panel, aby nemusel rozebírat iPad. Dále bylo potřeba ještě vyřešit napájení displeje, to už není taková hračka, bylo nutné dosáhnout napětí 20 V, což bylo vyřešeno připojením rezistorů 68R. Celý proces propojení není zrovna jednoduchý a vyžaduje poměrně elektrotechnické znalosti. Nakonec se mu to však podařilo a na obrázcích můžete vidět, jak to funguje.

ttd maps

Celkově se jedná o poměrně levné řešení, pokud chcete externí monitor s Retinou a máte trochu zručnosti s elektrotechnikou. Detailní popis zveřejnil hacker na svůj blog zde.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dost dobrá práce :D…aneb když se chce, všechno jde :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim