Nepředstavený smartphone s WebOS – HP WindsorNot

Nepředstavený smartphone s WebOS – HP WindsorNot
2013-04-25T08:00:44+02:00
• 25. 4. 2013

Doby slávy systému WebOS jsou již dávno pryč, byť se nyní rozvíjí svým tempem jako open source projekt. Dokonce si jej nechala licencovat společnost  LG, ale ta zatím ani netuší, jak jej vlastně využije. Zřejmě se objeví v chytrých televizích. Pokud se nyní podíváme zpět do minulosti, posledním úspěchem byl tablet TouchPad, jehož prodej byl zrušen. Hrozil zde patentový soudní spor a sám výrobce se raději rozhodl pro rychlou smrt. Pokud by se tomu tak nestalo, mohl svět spatřit smartphone se systémem WebOS ve verzi 3.x.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kódové označení tohoto modelu bylo WindsorNot, ale již netušíme, pod jakým jménem by se prodával. V tuto chvíli existuje na světě jen několik prototypů a jeden z nich dostala i redakce webu WebOSnation.com. Bohužel sám mobil není stabilní a takřka se nedá používat. Je to jen ukázka toho, co mohlo přijít na trh. Díky verzi systému ale obsahuje gesta a funkce, která jsou známa z tabletu TouchPad. Po hardwarové stránce se z dnešního pohledu nejedná o nijak extrémně dobře vybavený stroj, ale musíme si uvědomit, že HP WindsorNot měl být uveden koncem roku 2011.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ve své výbavě má 4palcový displej s rozlišením 480×800 pixelů, 8GB interní paměť a výkon je dodáván 1.4GHz procesorem od Qualcommu. Samotný design je poměrně hodně zaoblený, ale jediné středové tlačítko pod displejem mohlo být více provokativní než modely od Samsungu. Možná by i u tohoto modelu hrozily soudní spory s Applem. V tuto chvíli není známo více informací. Ostatně je to jen ukázka toho, co bychom si mohli před dvěma lety koupit. Na závěr jen dodám, že i tento model měl mít bezdrátové nabíjení, které se začíná prosazovat až v současnosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdroj: webosnation.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat