reklama

HTC One se možná zdrží – Nokia zasahuje aktualizováno

HTC One se možná zdrží – Nokia zasahuje [aktualizováno]
2013-04-25T08:51:36+02:00
• 25. 4. 2013
3

Aktualizováno 25.4.

Zdá se, že původní krize je zažehnána. Mohlo se totiž očekávat, že rozhodnutí nizozemského soudu mohlo postihnout celou Evropu, čímž by se zdržela dostupnost modelu One. HTC uvedlo, že danou součástku využívalo a nakupovalo v dobré víře, přičemž nechtělo poškodit společnost Nokia. V tuto chvíli se ale pracuje na vytvoření nového vylepšeného mikrofonu.

Tato změna nebude jakkoliv zasahovat do dostupnosti modelu One. Zřejmě spor bude následně probíhat jen mezi Nokií a výrobcem mikrofonu – společností ST Microelectronics. Ta nemá právo dodávat komukoliv jinému mikrofon, který je vytvořen jen pro Nokii.

Původní článek

Nemusíte se bát, že jde o patentový boj, jak by se mohlo zdát podle nadpisu. Problém se skrývá u dodavatele součástek pro společnosti Nokia a HTC. Konkrétně se problém nalézá u topmodelu One od tchajvanského výrobce a u mobilu Lumia 720, který byl představen letos.

920-one

Jádrem sporu je amplitudový mikrofon, který je obsažen u obou modelů. Výrobcem je společnost ST Microelectronics, která měla danou součástku exkluzivně vyrábět jen pro finského výrobce mobilů. Navíc má být pod ochranou NDA smlouvy, která by měla znemožnit využití tohoto mikrofonu u jiného výrobce, než je Nokia.

htcnokiainjunction

Na obrázku výše můžete vidět, že se jedná o identickou součástku. Nokia se tedy zřejmě právem brání a na základě prvotního řízení získala předběžné opatření u nizozemského soudu na dodávky smartphonu One. Nokia ve svém prohlášení tvrdí, že HTC nemá právo využívat technologii, která byla vyrobena na zakázku. Zřejmě je problém na straně dodavatele součástek, který neměl poskytnout technologii pro tchajvanského výrobce.

DSC02180

Bohužel se jedná o celkem důležitou součást modelu One, jelikož je využita i pro marketing jako HDR mikrofon. Jsou zde dvě možnosti, jak by spor mohl skončit. Prvním je získání licence na tento mikrofon, aby mohl být obsažen u modelu One. Druhá varianta je již o poznání horší, jelikož by muselo dojít ke změně výroby, což by vedlo k dalšímu zdržení dodávek smartphonu, který již nyní nabral zpoždění. V tuto chvíli se HTC  vyjádřilo, že bude zkoumat celý případ a již nyní hledá možné způsoby nápravy. Ovšem na druhou stranu je zklamáno rozhodnutím soudu.

Zdroje: engadget.com, theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

To je rozdíl :D… ta deska u nokie a htc :D

Radek Spáčil

23. 4. 2013, 11:08

Na jakém obrázku lze vidět stejné reproduktory? Chybička se vloudila? :)

Přemysl Vaculík

VIP 23. 4. 2013, 11:23

Jop, sorry, doplněno :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat