reklama

Nová verze CyanogenMod obsahuje vylepšené funkce foťáku

Nová verze CyanogenMod obsahuje vylepšené funkce foťáku
2013-04-25T06:58:35+02:00
• 25. 4. 2013

Pokud v dnešní době vlastníte smartphone, u kterého se nedočkáte nové verze systému Android, tak to nutně neznamená, že novější již nemůžete mít. Existuje zde komunita vývojářů, která se stará o svou verzi systému a vyvíjí ji pro větší množství smartphonů. Nejznámější je zřejmě projekt  CyanogenMod, který se stará s celkem přesnou pravidelností. Díky týmu vývojářů můžete mít nejnovější verzi systému Android ve smartphonu, který měl zůstat zaseknut na Androidu 2.x. Ovšem není to jen o udržení aktuálnosti. Sami vyvíjí funkce a možnosti, které byste u čistého systému nenašli.

cyanogenmod-cid

Poslední taková novinka se týká aplikace pro focení. Byly přidány dvě funkce, přičemž jedna z nich má na starost časové zpoždění focení. To je v rozmezí 10 sekund až jedna minuta. Zjevně se nejvíce bude hodit pro skupinové fotografie, na kterých nesmí chybět ani majitel mobilu. Druhá funkce jde dál – jedná se o hlasem aktivované vyfocení. Sám vývojář se pochlubil na jednom videu, takže se můžete podívat, jak to funguje.

Mohli jste vidět, že pro každou fotografii musíte nastavit funkci znova. V současnosti jsou zde jen tři hlasové příkazy, které spustí spoušť foťáku. Jedná se o slova „Cid“, „Whiskey“ a „Cheese“. Zatím není známo, kdy se tyto novinky objeví v běžné verzi. Možná se tak stane ještě v řadě CyanogenMod 10.1.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat