reklama

Mini microSD čtečka pro Nexus 7 a jiná zařízení

Mini microSD čtečka pro Nexus 7 a jiná zařízení
2013-04-08T13:19:33+02:00
• 8. 4. 2013
2

Když se dnes poohlížíte po smartphonu nebo tabletu, jedním z faktorů při rozhodování je i přítomnost slotu na microSD karty. Za poslední dobu se čím dál více objevují zařízení, která již nemají takovou možnost rozšíření interní paměti. Musíte se spoléhat na předurčenou velikost místa nebo na různé cloudové služby. Je zde možnost koupě speciálního kabelu podporujícího USB OTG, ale většinou se nejedná o nic pohodlného.

bbf2616424485070969e5d84cb25b9cf_large

Nyní se objevil na Kicktarteru projekt, který vzbudil zájem mnohých majitelů, kterým nestačí interní paměť a nemají možnost rozšíření o microSD karty. Jedná se o miničtečku těchto karet, přičemž jejím největším plusem je její velikost. Žádné kabely a malý rozměr, to nalákalo již mnoho investorů.

d31c4edded44725c2cf6f6489e6bf4ba_large

Jak můžete vidět, čtečka se vám přímo ztratí mezi klíči, k čemuž má malé poutko. V tuto chvíli podporuje karty microSDHC (32 GB) a microSDXC (64 GB). Jedná se zatím o ověřené kapacity, ale dle autorů by neměl být problém ani s větší velikostí. Autoři zapracovali na podpoře a zatím se jim podařila kompatibilita s následujícími modely, které mají ověřené:

  • Samsung Galaxy S2, S3, Note 1/2
  • Motorola RAZR M, RAZR HD, RAZR MAXX HD
  • HTC One X +, Evo 4G LTE (Sprint), DROID DNA
  • Samsung Galaxy Nexus, Google Nexus 7 a Nexus 10
  • Nook Color, Kindle Fire
  • Tablety s Rockchip & AllWinner čipy, SonicView N710

Asi nejvýznamnější podpora je u zařízení Nexus, jelikož je již standardem, že nemají běžné možnosti rozšíření. Nyní se již můžete podívat na video, kde je demonstrována podpora u Nexusu 7.

Hlavní výhodou bude tedy kompaktní velikost a nerušivý design při připojení k zařízení. Pokud se ptáte, jestli je ještě šance podpořit projekt, máme dobrou zprávu. Tvůrci si určili, že potřebují 5 000 dolarů na dokončení, přičemž zbývá 26 dnů do ukončení náboru investorů. V tuto chvíli ale již získali potřebné investice, takže projekt se dostane do běžného prodeje.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Igor Ďurček

10. 4. 2013, 15:43

No konecne mozem seriozne uvazovat a kupe Nexus tabletu a to vdaka takejto malej prkotine ako je citacka kariet…. :-)

Dobrá zpráva teď už jenom ten tablet..:D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim