reklama

HTC zaznamenalo pokles zisku o 98 %

HTC zaznamenalo pokles zisku o 98 %
2013-04-08T10:46:30+02:00
• 8. 4. 2013

HTC se snaží v poslední době zaujmout svým modelem One, který byl představen ještě před veletrhem MWC v Barceloně. Původně se očekávalo, že zájem o tento výkonný smartphone bude natolik velký, že se podaří zvýšit zisky společnosti, které nebyly v poslední době nejlepší. Bohužel i přes vysoká očekávání a celkem výborná hodnocení se nepodařilo naplnit původní plány.

htc_one_uvod

Tchajvanský výrobce musel odložit dodávky modelu HTC One v závislosti na komplikacích dodavatelů součástek, což mělo nepříznivý vliv na zisky společnosti. HTC oznámilo, že za první čtvrtletí tohoto roku se podařilo vydělat 2.8 miliónu dolarů. Jedná se snad o rekordní propad v dějinách této firmy. Například ve stejném období minulého roku se podařilo vydělat 178 miliónů dolarů. Ve výsledku zde máme propad o 98 %.

htc-first-slide-03

Nyní bude hodně záležet, jestli se podaří HTC vylepšit čísla za druhé čtvrtletí, kdy by se měl model One prodávat ve většině zemí. Ke zlepšení čísel může napomoci i nedávno představený smartphone HTC First, který obsahuje Facebook Home launcher. Cenovka u amerického operátora je 99.99 dolarů, což by mohlo vést k lepším prodejům v USA. Ovšem nedotovaná cena se má pohybovat kolem 400 dolarů.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim