reklama

Infografika – popularita Androidu ve světě

Infografika – popularita Androidu ve světě
2013-04-12T06:56:40+02:00
• 12. 4. 2013
1

Systém Android se stále více rozšiřuje a dominuje ve většině zemí, byť zde má silnou konkurenci, která jde na své zákazníky s odlišným systémem. Dnes je těžké spočítat nebo vyjádřit jakoukoliv přesnou statistiku, která by odpovídala realitě aspoň na několik dnů. Pokud vezme v potaz, že se denně aktivuje 1.5 miliónu nových zařízení se systémem Android, tak dospějeme k jednoznačnému faktu, že se jedná o nejrychleji rostoucí část mobilního trhu.

f5d29d13-ec8d-4c47-beb8-f6be44adf60e

Dnes tu máme inforgrafiku, která zachycuje stav v 7 zemích po celém světě. Jednoznačně vyjádřit každý stát je příliš obtížné, proto zde nečekejte naši malou zem. I tak se to dá brát jako pohled a přiblížení světové situace kolem tohoto zeleného systému.

Téměř ve všech zemích dominuje nějaký top model od Samsungu, ale prozatím se zde samozřejmě neobjevil smartphone SGS 4, který se teprve chystá do prodeje. Jedinou výjimkou je India. V této lidnaté zemi jsou na prvním místě zařízení, která bylo těžké detekovat jako samostatné modely. Francie má na druhou stranu největší zastoupení androidích tabletů – jedná se o téměř 28 %. Nejvíce zařízení je v USA, kde bylo napočítáno přes 1300 zařízení, ale zde musíme přihlédnout i na samotný způsob měření. Zřejmě jsou zde započítány i modifikované systémy. Nyní si již prohlédněte přehlednou infografiku.

phpmRTsU1AM

 

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Co je zařízení Android Generic?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat